SRT Yayın Akışı - 06.06.2020
Son Dakika

KIZILAY’DAN İHTİYAÇ SAHİBİ BİN 650 AİLEYE YARDIM11 Ekim 2019 - 18:19, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Türk Kızılayı, 2019 yılında bağışlanan etleri konserveler halinde Sakarya'da tespit edilen ihtiyaç sahipleri ailelere dağıttı. Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki "İlk etapta bin 650 aileye ulaşmış olacağız" dedi.

Kızılay, mazlumların ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyor. 2019 yılında yurtiçi bağışlanan kurban etlerinden yapılan ülke genelinde dağıtımına devam eden Türk Kızılayı Sakarya Şubesi, tamamı ihtiyaç sahiplerinden oluşan Adapazarı ilçesine bağlı Vakıfkent evlerinde kıyma ve kuşbaşı konserve dağıtımı yaptı. İlk etapta bin 650 aileye dağıtım yapıldı.

İLK ETAP

Sakarya'ya gelen ilk etap kıyma ve kuşbaşı konservelerin 3 bin 300 adet olduğunu belirten Kızılay Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki, "Sadece Kızılay’a özgü olan ‘Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün’ sloganıyla bir Kurban Bağış Kampanyası başlatıyoruz her yıl. Bugün de inşallah bu kurban bağışlarında almış olduğumuz hisselerin dağıtımıyla ilgili bir program gerçekleştiriyoruz. Şimdi ilk parti gelen adedimiz 3 bin 300 adet. Buda şu demek; her aileye 2 şer tane veriyoruz yani bin 650 aileye ilk etapta ulaşmış olacağız" dedi.

TÜM İLLERDE YAYGINLAŞACAK

Tiryaki, "Biz hem yıl içerisinde ihtiyaç sahiplerine hem de herhangi bir afet anında olası bir olayda acil müdahale edebilmek adına depolarımızda her zaman için stok bulunduruyoruz. Özellikle afet anı için bu yıl ilk defa 5’er ve 10’ar kiloluk konserveler halinde yine depolarımızda mevcut olacak. Buradan sonra yine Çorum, Trabzon, Erzurum ve Diyarbakır şeklinde pilot illerimiz var. İlk etapta planlanan 16 ilimizi akabinde de hızlı bir şekilde bütün illerimizde yaygınlaştırıyoruz” diye konuştu.

 

Bu haber toplam 203 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar