SRT Yayın Akışı - 02.06.2020
Son Dakika

TRAFİĞE EDS AYARI14 Ekim 2019 - 08:40, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Düzenli ve güvenli trafik akışının sağlanması amacıyla, ulaşımda Elektronik Denetleme Sistemi’nin(EDS) uygulanması için düğmeye basıldı. EDS’nin kurulması için bugün yapılacak olan toplantıda Büyükşehir Belediye Meclisi’nden yetki istenecek

GÜVENLİ ULAŞIM

Sakarya’da trafikte yeni bir dönem başlayacak. Büyükşehir Belediyesi, düzenli ve güvenli trafik akışının sağlanması, trafik kural ve ihlallerinin izlenerek tespit edilmesi amacıyla Elektronik Denetleme Sistemi’ni(EDS) hayata geçirmeyi planlıyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugün yapacağı Ekim Ayı Toplantısı’nda EDS’nin uygulanması ile ilgili gündem maddesi görüşülüp karara bağlanacak.

MECLİS’E GELİYOR

EDS’nin özellikle şehiriçi ulaşımda aktif rol oynaması bekleniyor. Hız tespitlerini anlık olarak belirleyen EDS, kurallara aykırı bir trafik aksiyonu belirlediği taktirde sistem otomatik olarak fotoğraf çekiyor. Elektronik Denetleme Sistemi(EDS) bazı illerde, kesilen trafik cezaları nedeniyle sürücülerin tepkisine neden olmuştu. EDS’nin kurulması için bugün yapılacak olan toplantıda Büyükşehir Belediye Meclisi’nden yetki istenecek.    

Bu haber toplam 178 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar