SRT Yayın Akışı - 02.06.2020
Son Dakika

BARIŞ PINARI HAREKATI’NA TAM DESTEK14 Ekim 2019 - 11:32, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Stajyer muhabirlerimiz Anıl Üstün ve Melek Şahin vatandaşlarımıza şu anda yapılmakta olan Barış Pınarı Harekatı hakkında ne düşündüklerini sordu. Vatandaşlar, ordunun yanında olduklarını belirterek, “Devlet ve ordu gereceğini yapacaktır’ dedi.

ALLAH MEHMETÇİĞİMİZİ KORUSUN

Kenan Adıgüzel: Pınar Barış Harekatı bence iyi değil. Bazı insanlar bu harekatı istemiyor. Bu insanlar bir şey biliyor ki istemiyorlar. Devletle kötü oluruz, düzen bozulur. Trump yüzümüze gülüyor arkamızdan kuyumuzu kazıyor. Akşam haberleri izledim. Dur demişlerdi ama şimdi ne olacak bilmiyoruz.Allah Mehmetçiklerimizi korusun.

 

 TÜRKİYE BENDE VARIM DEDİ

Ahmet Saraçoğlu: Pınar Barış Harekatı bence Orta doğu da kartların yeniden dağıtılmasını sağlayan bir girişim oldu. Türkiye artık bu oyunda bende varım dedi. Türkiye bu işe bir son vermek adına çok güzel bir faaliyet de bulundu. Türkiye her zaman bu coğrafyada denge koyucu bir güç olmuştur. Ben bu harekatın olumlu sonuçlanacağını düşünüyorum.

 

TEK TÜRKİYE VAR

Veli Uçar: Barış Pınar Harekatı’nı destekliyorum. Tamamen devletimizin yanındayız bu konuda. Orda oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı ve de bu Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin oraya yerleştirilmesi için muhakkak o operasyonun yanındayız. Dünya’ya karşı da olsa tek Türkiye var.

 

SONUÇLAR İYİ OLACAK

Mürsel Şahin: Suriye’yi güvenli bölge yapmak için bu harekatı destekliyorum. Bence sonuçları iyi anlamda olacak. Orayı güvenli bir bölge yaparsak ülkemizdeki Suriyelileri oraya yollayabiliriz. Bu operasyonunda başarılı sonuçlanıp ülkemize katkısı olacağını düşünüyorum.

 

PKK’YI DESTEKLİYOR

Ferhat Topçu: Yapılması gereken bir harekat. Çünkü biz 40 senedir PKK ile uğraşıyoruz. Avrupa, Amerika PKK’yı destekliyor. Sürekli Türkiye ile uğraşıyorlar. Ülkemizi yok etmek için. Ülkemizde korunması gereken birçok değer var.Onun için yapılan harekatı destekliyorum.

 

EKONOMİK AÇIDAN RAHATLARIZ

Ferhat Kuray: Bu harekatın olumlu olacağını düşünüyorum. Orası temizlenir ülkemizdeki Suriyeliler oraya gider. Ülkemiz de ekonomik açıdan da biraz rahatlar. Evsiz kalan yerli vatandaşlarımız da başlarını sokacak bir ev bulur. Bu yüzden Barış Pınar Harekatını destekliyorum.

 

TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ İÇİN

Hüseyin Karakaya:Türkiye’nin geleceği için yapılmış bir operasyondur.Yıllarca PKK ile uğraştık,şimdi sınırımızda YPG ve PYD terör örgütleri var.Sınırımızı oluşturulmak istenen terör koridorundan temizlemek için yapılan operasyonu destekliyorum.

 

50 YILLIK PROJE

Hüseyin Sus:Barış Pınarı Harekatı Amerika’nın türlü bahaneleriyle bizi oyalaması ve orada ki örgütlere mühimmat yardımı yapmasıyla geç kalınmış bir operasyondur.IŞİD, PKK,PYD parayla tutulmuş örgütler.Ülkeler projelerini ileriye dönük yapıyorlar .Türkiye’nin kalkınmasını istemedikleri için bu harekata karşı çıkıyorlar.Bu sebepten harekatı destekliyorum.

EN ÖNEMLİSİ SINIR GÜVENLİĞİ

İsmail Yılmaz:Her devlet sınırlarını korumakla mükelleftir.Bu millet olmak için en gerekli harekettir.Türkiye’de bu sebepten dolayı bu harekatı yapıyor.Daha öncelerde yapılması gereken ama geç kalınmış bir harekat bu. Ben bu harekatı kesinlikle destekliyorum.

 

BATAKLIĞI KURUTMADAN OLMAZ

Beytullah Özkaya:Bana sorarsanız, Barış Pınarı Harekatı tam zamanında gerçekleşmiş ve uygulanmış bir harekattır.40 seneden beri bu ülke terör örgütleriyle uğraşıyoruz.Bataklığı kurutmak gerekiyor,bataklık kurutulmadan bu iş bitmeyecek. Daha öncesinden yapılması gereken bir operasyondu geç bile kalındı.O yüzden bu operasyon gerekliydi ve destekliyorum.

 

GEREKİRSE MAAŞIMI BİLE VERİRİM

Fethi Yaman: Çok güzel bir şey. Destekliyorum.Yöneticimiz aklı başında birisi.Yapılan operasyon ibadet sayılır.Çünkü gelecek nesillerimizin rahat etmesi için gerekliydi.Mülteciler ne kadarda dursalar burada rahat edemezler.Allah askerimize yardımcı olsun.Bana desinler şu anda sana emekli maaşı vermeyeceğiz, askere mühimmat lazım seve seve kabul ederim.

 

YANLIŞ SİYASETİN ZORUNLULUĞU

Fikri Şenel:   Pınar  Barış Harekatı şuan gerekli. Ordumuzun ve devletimizin yanındayız. Bu  durum yanlış siyasetin getirdiği bir durum. İnşallah hiçbir  bir askerimizin burnu kanamadan  bu harekat başarıyla sonuçlanır  tek düşüncemiz budur.

 

Devlet Gereğini Yapacaktır

Nuri Fidan: Türkiye bu durumda kararlı ve iradeli bir biçimde hareket etmeli. Bu konunun çözüme ulaşması için iktidar da muhalefet de birlik olup hareket etmeli.  Devlet, ordu gereğini yapacaktır.Yıllardan beri yapılması gereken bir operasyondu.Şimdi yapılması kararlaştırıldı. Bu harekatı destekliyorum.

 

Bu haber toplam 398 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar