SRT Yayın Akışı - 06.07.2020
Son Dakika

 

TANITIM EKSİK14 Ekim 2019 - 11:48, Pazartesi

Stajyer muhabirlerimiz Çağla Özpehlivan ve Melek Şahin , Sakarya’nın turizm potansiyeli ile görüşlerini sordu.

TESPİT EDİLMELİ

Mehmet Koral: Sakarya turizm açısından çok elverişli topraklara sahip. Gezilebilecek çok sayıda doğal turizm alanları var. Fakat bu alanların kullanıldığını düşünmüyorum. Sapanca yeterince turist alıyor ama, Sakarya Sapanca’dan ibaret değil bu yüzden şehrimizin turist alabilecek ilçelerinin tespit edilmesi gerekiyor.

 

GELİŞTİRİLSİN

Recep Kaya: Gezilip görülebilecek o kadar çok alan var ki kesinlikle turizm açısından önemli bir şehir olduğunu düşünüyorum. Karasu ilçemizde bulunan Acarlar Longozu Maden Reresi, Sapanca Gölü ve çevresinin yeterince turist aldığını ve turizmin gerçekleştiğini düşünüyorum fakat tabi ki diğer ilçelerimizin de geliştirilebileceğine inanıyorum.

 

REKLAMI YAPILSIN

Mustafa Kapar: Sakarya’ da şuan turizm için yeterli imkan olmasına rağmen bu imkanlar kullanılmıyor. Şehrimizde bulunan ilçelerde gezilip görülmeye değer alanlar var ama bu alanlar iyi bir şekilde tanıtılmadığı için, bilinemiyor. Sakarya’ da bulunan bu alanların   reklamının yapılması lazım böylece insanların kaçırdıkları bu doğal güzellikleri görebilmeli.

 

TURİZM YOK

Halis Karakulunç: Sakarya’nın turizm yapılabilecek bir yer olduğunu düşünmüyorum. Bunun nedeni, gelişmiş özelliklere sahip bir şehir değil. Evet doğal güzellikleri sahibiz, ilçelerimizde gezilebilecek birçok mekan var. Ama Sakarya’nın geliştirilmeye ihtiyacı var. Geliştirilmediği sürece turizmin ilerleyebileceğini düşünmüyorum.

 

OLDUĞU YERDE SAYIYOR

Berat Gökkurt: Ben buranın yerlisiyim ama turizmi hakkında hiçbir şey düşünmüyorum. Gelişme olasılığı var fakat bu uzun bir zaman alır. Şehir olarak güzel bir şehir. Ama olduğu yerde saymaya devam edip hiçbir turistik yeri olmadığı sürece turizm de hep geri planda kalacağını düşünüyorum. Az da olsa Karasu, Sapanca da yine turizm var.

 

BOŞ KALIRDI

Sabri Kaba: Sakarya’nın her yerini geziyorum ama turizmi yok. Memlekete güzellikler yapılsa da gelişeceğini sanmıyorum. Gelen turistler ya Sapanca Gölü'nü ziyaret ediyorlar ya da Karasu’ ya tatile geliyorlar. Bunun dışında zaten kimse gelip gitmiyor ki turizm gelişsin. Üniversite de olmasa Sakarya’mız boş kalmıştı.

 

GÖRÜLMEYE DEĞER OLMALI

Mustafa Şahin: Sakarya da turizm yok denecek kadar az. Şehrimizin gelişmesi için projeler yapılması gerekiyor ki turizm kat sayısı artsın. Sakarya’ya turistleri falan çekmemiz lazım. Sakarya’yı geliştirmemiz lazım. Yeşilliklerini bozmadan turizmi geliştirmemiz lazım. Sadece Sapanca, Karasu ile kalmaması lazım. Her yerin görülmeye değer olması lazım.

 

AŞAĞI KALIR DEĞİL

Ahmet Emir Aksoy: Sakarya çok güzel bir şehir. Böyle bir şehrin turizm açısından gelişmemiş olması çok üzücü bir durum. Bir İstanbul’la ya da Antalya’yla kıyaslamak doğru olmaz ama bizim memleketimizin de onlardan aşağı kalır bir yanı yok. Şehrimiz geliştirildikten sonra turizmin de gelişeceği apaçık ortada.

 

TANITIM YAPILSIN

Ali Aktaş: Sakarya gezilip görülmeye değer birçok alanını olan bir şehir ama turizm açısından hiç yeterli değil. Çünkü turizmin gelişmesi için hiçbir şey yapılmıyor. İlçelerimizde gezilip görülebilecek bir sürü alan var fakat bu alanlar bilinmiyor. Gerçekten turizmin ilerlenmesi isteniliyorsa gezilecek alanlar hakkında tanıtım yapılsın.

 

GELİŞMİŞ DEĞİL

Sena Atalay: Ben Sakarya’yı çok seviyorum, gezilip görülmesi gereken birçok yeri olduğunu düşünüyorum. Şehrimize gelen herkesin kesinlikle ilçelerini gezip doğal güzellikleri görmeli. Ama turizm açısından gelişmiş bir şehir değiliz. Bunun nedeni ise şehrimizin ve mimarisinin tanınmamış olması.

 

TURİZM KAVRAMI YOK

Musa - İsa Akbağ: Sakarya’da turizm kavramı oluşmadı ki, gelişin. Öncelikle Sakarya’nın iyi bir tanıtıma ihtiyacı var. İlçelerinde bulunan güzelliklerin geliştirilmeye ihtiyacı var. Hali hazırda keşfedilen bir iki alan var. Fakat Sakarya o iki alanla sınırlı değil. Bu yüzden Sakarya’nın önce kendi ilçelerinde bulunan turizme katkı sağlayacak mekanların düzenini sağlaması gerek.

 

TURİZMİN GELİŞMESİ GEREK

Seyfi Kırgız: Sakarya gezilip görülmesi gereken alan bakımından fazla bir imkana sahip değil. Ama az da olsa gezilecek mekanlarımız, ilçelerimiz çok güzeldir. Gelip göreni kendine hayran bırakır. Ama önemli olan içinde yaşayan insanların bu güzellikleri bilmesi değil, dışarıdan gelen insanların takdir etmesidir. Bunun içinde Sakarya’nın turizminin gelişmesi gerek.

 

TURİZM YETERLİ

Canan Yiğit: Sakarya’da turizm yeterli denilecek kadar var. Ama tabi ki gelişmesi gerekiyor. Bazı ilçeleri yeterince turist alıyor turizm gelişmiş, fakat bazı ilçelerinde ise tanınmamış saklı kalmış ortaya çıkarılması gereken güzel turizmi geliştirecek alanlarımızda var. Bu alanların bir an önce gün ışığına çıkması vatandaşa sunulması gerekiyor.

 

SAPANCA TURİZMİ KAPSIYOR

Ümmühan Büyük: Şehrimiz turizm açısından yeterli değil. Tanıtılması gereken güzel ilçelerimiz var ve keşfedilmeyi bekliyorlar. Bazı ilçelerimiz ise turizm açısından çok ileride örneğin Sapanca. Sakarya’nın şuan ki turizm eksiğini kapatan tek ilçe olduğunu düşünüyorum ve bu ilçe sayısının çoğalması gerektiğini düşünüyorum.

 

İLÇELER KEŞFEDİLMELİ

Ramazan Güler:  Karasu  yaşıyorum. Bizim ilçemizde görülmeye değer olan Maden Deresi ve Acarlar Longozu var. Sakarya da bulunan herkes görülmeye değer olduğunu biliyor ama turizm açısından kullanılması gerekiyorken kullanılmıyor. Çevremde bu kadar güzel alanlar varken turizm için yeterli olmaması beni üzüyor.

 

YETERİNCE GELİŞMİŞ

Selin Yanar: Sakarya’nın Sapanca ilçesini çok seviyorum. Şehrin turizmini geliştiren bölgenin orası olduğunu düşünüyorum çünkü çok sayıda turiste kucak açıyor. Aynı zamanda Sakarya’nın tanınmasını sağlayan bir ilçe. Sapanca sayesinde Sakarya yeterince tanınmış bir şehir ve turizmi de yeterince gelişmiş.

 

 

Bu haber toplam 495 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar