SRT Yayın Akışı - 04.07.2020
Son Dakika

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPILMALI15 Ekim 2019 - 08:49, Salı

Haberin Fotoğrafları

Yazı İşleri Müdürümüz Saim İşçi, Hacıoğlu Mahalle Muhtarı Hüsnü Karpuz’a mahallenin sorunlarını sordu. Muhtar Karpuz, “Kuzey bölgesine kentsel dönüşüm hayata geçirilirse mahallemiz fevkalade güzel olacağını inanıyorum.” dedi.

Kendisini  kısaca tanıtan Erenler Hacıoğlu Mahalle Muhtarı Hüsnü Karpuz , “1956 doğumluyum. 2 çocuk babasıyım. 1994 yılında Hacıoğlu mahallesi muhtarlığına seçildi. Ve halen görevimi sürdürmekteyim” dedi.

İLÇENİN TAM ARTASINDAYIZ

Mahallenin temel sorunlarından da bahseden Muhtar Hüsnü Karpuz, “ Mahallemizin ismi 1950 yıllarında Hacıoğlu soyadlı bir aileden geliyor. 1964 yılında Erenler belde olunca mahalle sıfatını aldı. Mahallemiz kuzeyinde akıncılar mahallesi, kuzey batısında Çukurahmediye, batısında Tabakhane, Kuzey doğusunda Dilmen Mahallesi bulunarak Erenler ilçesinin tam ortasında yer alıyoruz. Yaklaşık 10 bin seçmenimiz olup, 6 bin 300 nüfusa sahip. 6 Cadde olup 110 tane sokağımız var. Mahallemiz orta gelir vatandaşlarla dayalıdır. Burada çoğunluk balkanlardan göçmen olarak gelen aileler var.

GÜNEY’DE YENİ YAPILAŞMA

 İlk kurulduğunda mahallemizin kuzey kısmı imar planı pek uygulanmadığından dar sokaklar, gecekondu evleri iken, güney kısmı da yeni yapılaşmalar mevcuttur. Aynı zamanda dolu dolu bir mahalleyiz. Hiçbir boş yerimiz yoktur. Genel kültür seviyesi yavaş yavaş yukarıya doğru çıkıyor. Gelir olarak işsizlik sayısı tabii ki Türkiye genelinde nasılsa bizde de aynı. Hacıoğlu Mahallesi’nde altyapı sorunu yaşanmaktadır. Özellikle yağmursuyun da oluşan su birikintiler sokaklarımızda maalesef bulunuyor. Bu konuda belediyenin bir çalışma yapacağını biliyoruz ama ne zaman başlanacağını merak ediyoruz. Bunun dışında belediye’nin yapmış olduğu çöp toplama uygulaması oldukça iyi.

DAR SOKAKLAR GENİŞLETİLMELİ

Yani belediyemizin dar sokakları genişletip ve yaya yürüyüş alanlarını daha uygun hale getirilmesini talep ediyoruz. Mahallemize şuan da iki adet çocuk parkımız var. Eğitim konusunda mahallemizde bir ilkokul açığımız var. Şuan orta okulumuz mevcut. İlkokul için şuan bir alanımız yok. Ama Yunus Çiloğlu Ortaokulu’nun yanı başına ilkokul açılabilir.Burası daha önce Yunus Çiloğlu Teknik Lisesi idi. Ama mahalle sakini olarak bu liseyi kaldırmak için baya uğraştık. Çünkü, lise öğrencilerin okuması mahalleye büyük zarar veriyordu. Zaman zaman öğrenciler taşkınlık yapıyorlardı. Mahallemizde rahatsız oluyordu. Şimdi ise burayı orta okula çevrilerek çok mutlu olduk.

İNSANLARLA HER ZAMAN İÇ İÇEYİM

Mahallemize kazandırılacak projelerimizi zaman içersinde hayata geçiriyoruz. Geçmiş yıllarda sağlık ocağımızı kurduk. Şuna Tabakhane ve Hacıoğlu Mahallesi’ne 3 doktor hizmet veriyor. Camilerimizi elimizden geldiği kadar yenilemeye çalışıyoruz. Gerçeği yıkıp yenisini yapmak isteriz ama maliyeti oldukça yüksek oluyor. Aynı zaman da çocuklar için oyun parkları ihtiyacı var. Muhtarlık binamız var rahatız. Vatandaşın taleplerine cevap vermek için elimizden geleni yapmaya  gayret ediyorum. Ben esnaflıktan gelen aynı zamanda profesyonel sporcuyum. İnsanlarla her zaman iç içeyim. Milletvekilleri ile belediye başkaları ile iyi geçinen insanlarız. 1989 seçimlerinde birinci azadım.Vatandaşımız gece 12 de olsa beni telefonu mumdan arar sorunlarını iletir. Bizde elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kız istemeye çağrılarsa bile gidiyoruz. Biz her zaman buradayız.       

5 YIL GÖREVDEYİZ

6 dönemdir muhtarlık görevimi sürdürüyorum. Önümüzde koskoca bir 5 yıl süremiz var. Eğer mahallemde eksiklikler tamamlanırsa ve Mahallemizin kuzey bölgesine kentsel dönüşüm hayata geçirilirse mahallemiz fevkalade güzel olacağını inanıyorum”  dedi. 

Bu haber toplam 433 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar