SRT Yayın Akışı - 02.06.2020
Son Dakika

SANAY ALANINA HASTANE YAPILSIN19 Ekim 2019 - 09:09, Cumartesi

Sakarya Dörtyol ve Çevre Sanayi Çarşıları Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ahmet Bayır, Bin Yataklı Hastane’nin şehrin girişinde yer alan sanayi bölgesine yapılmasını istedi.

ŞEHRİN ÖNÜ AÇILIR

Sakarya Dörtyol ve Çevre Sanayi Çarşıları Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Ahmet Bayır, Alancuma mevkiinin  tüm sanayi esnafın bir araya toplayacak bir cazibe merkezi olduğunu belirtirken şuan ki mevcut sanayi alanın ise bin yataklı hastane için ideal bir yer olduğunu söyledi. Bayır yaptığı açıklamada, “Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç’ın, sanayiler için kentsel dönüşüm ile ilgili bir çalışması olduğunu biliyoruz. Şua en ideal alan ise Alancuma prefabriklerin bulunduğu alandır. Bu alan marangozlar sanayisi, modern sanayi, Artvin sanayi, Dörtyol sanayi, Eskişehir sanayi gibi hepsini bir araya toplanabileceği bir alan. Fevzi Başkanım orasını sanayi olarak  halletsin. Bütün sanayi esnafına dükkan vermek adına orada toplasın. Bu Sakarya çok büyük bir hizmettir. Sakarya’nın önünü açacaktır” dedi.

SAKARYA’YI UÇURUR

Bunun karşılığında boşalacak olan Modern sanayi, Artvin sanayi, Dörtyol sanayi, Eskişehir sanayi alanların olduğu yere ise bin yataklı hastane yakışır diye düşünüyorum. Sakarya’nın çevresi değişir. Böyle projeler Sakarya’yı uçurur. Daha önceki başkanımızın bize kentsel dönüşümle ilgili yapmış olduğu teklif çok iyi bir teklif değildi. Esnaflar onun için sıcak bakmadı. Ama esnafı mağdur etmeyecek bir teklif yapılırsa herkes buna sıcak bakabilir. Bu konuda sonuna kadar Fevzi başkanın arkasındayım. Sakarya için çok güzel olur. Her yere büstünü dikerler Sakarya’yı böyle bir projeye kavuşturursa, sanayiye kavuştururlarsa. Bin Yataklı Hastane Erenler ilçemize gelirse Fevzi başkanı herkes sevgi ve takdirle karşılar diye düşünüyorum”  diye konuşu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 733 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar