SRT Yayın Akışı - 30.05.2020
Son Dakika

GENÇLER İŞ DÜNYASI İLE BULUŞACAK30 Ekim 2019 - 15:20, Çarşamba

Proje hakkında açıklamada bulunan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Bu proje ile gençlerle iş dünyasını bir araya getirmiş olacağız

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık “Günümüzde gerçek sorun fikirlerin üretime dönüşmemesinden kaynaklanıyor.  Ya fikir var sermaye yok ya da sermaye var fikir yok. Bu sarmaldan kurtulmanın yolunu açacak önemli bir protokol imzaladık. Böylelikle fikri olan gençlerimizin sermayeden kaynaklı sıkıntılarına çözüm üretmiş olacağız, gençlerle iş dünyasını bir araya getirmiş olacağız.  Üniversitelerimiz de bu işbirliğinin kurulmasına öncülük edecekler. Bu projeyle fikirler tasarıma, tasarımlar ürüne dönüşebilecek.

EN VERİMLİ ÇAĞ

İnsanın en verimli çağı olarak 25’li yaşlardır şeklinde bir değerlendirme var ama genellikle 25’li yaşlardaki gençlerin fikrine önem verilmiyor.Bu tür projelerle birlikte gençlerimizin fikirlerine hem önem verilmiş oluyor hem de desteklenmeleri sağlanıyor. Bu kapsamda MÜSİAD Sakarya Başkanına ve yönetimine teşekkür ediyorum. Tüm gençleri bu projeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.Değerlendirme sürecinin sonuçlanması için öngörülen tarih Şubat 2020 iken sonuçların ilanı 2 Mart 2020 olarak belirlendi. Programda herhangi bir değişiklik olması durumunda yine www.kimtutarseni.org sayfası üzerinden bilgilendirmeler sunulacak.

Bu haber toplam 597 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar