SRT Yayın Akışı - 02.10.2020
Son Dakika

ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR4 Kasım 2019 - 15:42, Pazartesi

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğü meme kanserine dikkat çekmek için Kızılay ile birlikte Akyazı’da bir farkındalık etkinliği düzenledi.

DESTEK VERDİ

Gazi Süleyman Paşa cami önünde düzenlenen etkinlikte Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışanların tümü meme kanseri ile birlikte tüm kanser çeşitleri ve hastalıklardan korunma konularını içeren el ilanlarını cami çıkışında cemaate ve kurdukları standın yanına gelen kadınlara da dağıttı ve hastalık hakkında geniş bilgiler verdiler. Kızılay yetkilileri ise İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne konu hakkında destek verdi ve kan bağış çalışmalarını sürdürdü.

KADER OLMAMALI

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülşah Yılmaz, meme kanseri konusunda şunları söyledi: Bu kanser türü kadınlarımızın kesinlikle kaderi olmamalıdır. Kadınlarımız 20’li yaşlardan başlayarak kendi kendine meme muayenesi yapmalı, 20 yaşından sonra 2 yılda bir sağlık kuruluşuna giderek sağlık personeline meme muayenesi yaptırmalıdır. 40 yaş ve üstünde olan kadınlarımızda iki yılda bir mamografi çektirmek suretiyle sağlığını kontrol altında tutmalıdır. Ayrıca her türlü kanser taraması için ücretsiz olan KETEM’e (Kanser arken teşhis, tarama ve eğitim merkezi) giderek her türlü kanser riskine karşı taramasını yaptırmalıdır.  

Bu haber toplam 228 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar