SRT Yayın Akışı - 10.07.2020
Son Dakika

 

YOĞUN BAKIM YATAK SAYISI ARTACAK6 Kasım 2019 - 10:26, Çarşamba

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ilimizdeki doktor açığı problemi, yoğun bakım yatak sayısı ve yeni doğumevi ile ilgili konuştu. Öğütlü, “Yoğun bakım yatak sayımız şu anda 312 oldu. Ancak bu daha da artacak. Yaklaşık 2-3 hafta içinde 19 yatak daha hizmete gir

2-3 HAFTA İÇİNDE

İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü doğumevi, doktor açığı ve yoğun bakım yatak sayısı ile ilgili konuştu. Gazetemize açıklamada bulunan Öğütlü, Sakarya’nın en önemli sorunlarından biri olarak görülen yoğun bakım yatak sayısı ile ilgili, “Yoğun bakım yatak sayımız şu anda 312 oldu. Ancak bu daha da artacak. 11 yatağımız merkezde, 8 yatak da Korucuk’ta olmak üzere 19 yatak. Yaklaşık 2-3 hafta içinde hizmete girecek.

KORUYUCU HEKİMLİK

Onların da eklenmesiyle yoğun bakım yatak sayımız iyi duruma gelecek. Ancak bizim asıl amacımız koruyucu hekimliğin artması. Yoğun bakıma ihtiyaç duyduğumuzda son nokta olabiliyor. Amaç oraya ihtiyaç duyulmamasını sağlamak. O yüzden de başta birinci basamakta aile hekimlerimiz olmak üzere yine devlet hastanelerimizde koruyucu hekimlik üzerine çalışmalar devam ediyor” diye konuştu.

DOĞUMEVİ NE OLACAK?

Öğütlü, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanına inşa edilen yeni Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin bitme aşamasına geldiğini belirtti.

Mevcut Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi binasının nasıl değerlendirileceği ile ilgili henüz bir karar verilmediğini dile getiren Öğütlü, “Komisyon olarak toplanacağız. Hep birlikte Bakanlığın da desteğini alacağız. Burada üniversiteden belki rapor alacağız. Ondan sonra da binanın durumuna göre ve bizim ihtiyacımıza göre bir karar vereceğiz” ifadelerini kullandı.

DAHA İYİ OLACAĞIZ

Sakarya’da ki doktor açığı ve yoğun bakım yatak sayısı hakkında da konuşan Öğütlü, “Hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyoruz, ilçelerde her gün yeni uzmanlarımız göreve başlıyor. Doktor açığı şu anda tabi ki var ama yavaş yavaş tamamlanıyor. Yakın zamanda iyi duruma geleceğiz” dedi. Çağla ÖZPEHLİVAN  

Bu haber toplam 200 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar