SRT Yayın Akışı - 07.06.2020
Son Dakika

BAŞKAN HALKI DİNLEMELİ8 Kasım 2019 - 07:53, Cuma

Teleferik projesinin Sapanca’nın gelişimi adına olumlu olduğunu söyleyen Akar, “Ancak projenin konumunda, ihale sürecinde ve planlamasında ciddi hata ve eksikler var. Belediye Başkanı’nın mutlaka halkın taleplerini dinlemesi gerekir” dedi.

HATA VE EKSİKLER

MHP İl Başkanı A.Ziya Akar, aylardır şehrin gündeminden düşmeyen ve büyük gerginliğe yol açan Sapanca Kırkpınar’daki teleferik projesi ile ilgili konuştu. Sapanca için teleferik projesinin hayata geçirilmesine olumlu baktıklarını dile getiren Akar, “Teleferik projesinin Sapanca’nın gelişimi ve turizm potansiyeli için gerekli ve olumlu olacağını düşünüyoruz. Ancak projenin konumunda, ihale sürecinde ve planlamasında ciddi hata ve eksikler var” ifadelerini kullandı.  

KENDİSİNE İLETTİK

Bu eksiklerin mutlaka giderilmesi ve Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen’in halkı dinlemesi gerektiğini ifaden eden Akar, şunları söyledi: Ortak aklın geliştirilmesi lazım. Orada haklı talepleri bulunan insanlarla mutlaka görüşülmeli, onların talepleri dinlemelidir. Bizim beklentimiz bu yönde. Bu yöndeki beklentimizi de meclis üyelerimiz ve ilçe teşkilatımız aracılığıyla belediye başkanına ilettik. Ancak bugüne kadar bu yönde bir adım atılmadı.

AĞABEYLİK GÖREVİ

Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce de doğal ortama, yeşile ve çevreye duyarlı bir belediye başkanıdır. Bugüne kadar hep böyle bir profil ortaya koymuştur. Özellikle kendisinin ve Valimizin de sürece dahil olarak insanların bir araya getirilmesinin çok daha doğru olacağı inancındayız. Bir nevi ağabeylik görevi üstlenirlerse, bu sorununun daha fazla büyümeden çözülmesinin mümkün olacağını düşünüyoruz.      

 

MHP NEDEN ÇEKİMSER KALDI?

 

MHP İl Başkanı A. Ziya Akar, projenin durdurulması ile ilgili Sapanca Belediye Meclisi’nde verilen önergeye neden çekimser kaldıklarını açıkladı.

ÖNERGE VERİLMİŞTİ

Sapanca Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz günlerde yapılan toplantısında CHP tarafından teleferik projesi çalışmalarının durdurulması için önerge verilmişti. Önerge için AK Partililer ret, MHP’liler ise çekimser oy kullanmıştı. Akar, MHP Grubu’nun neden çekimser oy kullandığı ile ilgili şunları söyledi:

PROJEYE İNANIYORUZ

Çekimser oy kullanmamızın nedeni teleferik projesine olan inancımızdır. Çünkü biz bu projenin ilçe için olumlu olduğunu düşünüyoruz. Ret oyu vermememizin sebebi ise projedeki eksiklerdir. Bu eksiklerin ve hataların düzeltilerek projenin hayata geçirilmesini umuyor ve bekliyoruz.   

Bu haber toplam 320 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar