SRT Yayın Akışı - 07.07.2020
Son Dakika

 

‘YOL HARİTAMI DELEGELER BELİRLEYECEK’16 Kasım 2019 - 09:12, Cumartesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, delege seçimlerinin demokratik bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Delegem beni nerede istiyorsa ben oraya talibim” dedi.

DELEGE SEÇİMLERİ

9 Kasım’da mahalle delege seçimlerine başlayan CHP Adapazarı İlçe Örgütü 84 mahallenin 20’sinde seçimleri tamamladı. Delege seçimlerinin aralıksız devam ettiğini belirten CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, 1 Aralık’a kadar mahalle delege seçimlerinin tamamlanacağını söyledi.Kurtuluş, “Bazı mahallelerimizde tek liste, bazı mahallelerimizde ise demokratik bir şekilde çift listeyle seçimler yapılıyor. Hafta içi küçük mahallelerde, hafta sonlarında ise büyük mahallelerde delege seçimleri gerçekleştiriliyor. Bize verilen seçim takvimine göre 1 Aralık’ta süreci tamamlamayı düşünüyoruz. Sandıktan çıkan her delege partinin üyesidir. Ben kendime göre misyon içersinde  siyasete girmedim. Partime katkı olsun diye girdim. Yıllar önce  ilk adım atışım o gün nasılsa bugünde aynı yerdeyim” ifadelerini kullandı. 

PARTİ TABANI

Tabanın görüşlerinin önemine dikkat çeken Kurtuluş, “Benim nerede katkı sunmamı isteyecek olan parti tabanıdır. Onlar nerede görev verirlerse ben orada görev alırım. Bu konuda hiç gocunmadım. Bu benin ikinci ilçe başkanlığım. Parti adına hiç olmayanları yapmaya çalışıyoruz. Mahalle temsilciliğini ilk defa açtık. Hedefimiz bunları da genişletmek. Örgütümüzü daha da güçlendirmeliyiz. Çünkü örgüt güçlü olursa sahalarda daha başarılı olabiliriz. Adapazarı ilçemde 600’e yakın sandığımız var. 600 sandıkta genç arkadaş istiyorum. Ve bunu başaracağız. Bir hedef koyduk. Sakarya CHP’de ne eksik var? CHP nasıl başarılı olur? Bunun üzerine ben kafamı yoruyorum. Bu düşüncelerimi parti tabanımımla paylaşıyorum. Parti tabanım da ‘Evet burada ihtiyaç var’ derse orada da görev yaparım. O yüzden bundan sonraki yol haritamı da seçilecek olan delegeler belirleyecek” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 598 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar