SRT Yayın Akışı - 06.07.2020
Son Dakika

 

KUZEY MAKEDONYA YATIRIMCILARI BEKLİYOR17 Kasım 2019 - 14:14, Pazar

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda, ‘Kuzey Makedonya Yatırım Fırsatları’ bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya üretimin ve ihracatın hızlanması ile günden güne büyümeye devam ediyor, konumu itibari ile de stratejik önemi artıyor. Sakarya’da ihracat ortalama 6 milyar dolar civarındayken, ithalatımız ise 3 milyar dolar civarında seyretmekte ve bu rakamlar bizi Türkiye’de ihracatın ithalatı karşılama oranı en fazla olan il yapmaktadır.

DÜNYA PAZARI

Bizler SATSO olarak uluslararası pazarların önemini çok iyi biliyoruz ve şehrimizin ihracatını arttırmak, firmalarımızı ihracata yönlendirmek için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Tüm dünya pazarına ulaşmayı hedeflemekle beraber konumumuza yakın ülkeler ile ticari ilişkilerimizi artırmaya daha da özen gösteriyoruz.  Bu bağlamda Kuzey Makedonya’yı önemsiyoruz ve bugün gerçekleştirdiğimiz bu toplantıya ekonomimiz açısından bir fırsat olarak bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YATIRIM İSTEĞİ

Kuzey Makedonya Dış Yatırımlarından Sorumlu Devlet Bakanı Dr. Elvin Hasan, “Kuzey Makedonya’da, istihdam, yatırımlar ve ihracatımız ciddi oranda arttı. Ekonomik anlamda ülkemize yapılan yatırımlar başarılı sonuçlar veriyor ve umuyoruz ki Türk firmaların yatırımları ile daha da gelişecektir. Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerden de yatırım isteği alıyoruz. Umuyoruz ki Sakarya’dan da yatırım yapmak isteyen iş adamları olacak ve Türk yatırımcı sayımız artacaktır” diye konuştu. Fahriye ÖZBEY

Bu haber toplam 469 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar