SRT Yayın Akışı - 13.07.2020
Son Dakika

2 BİN 578 LİRA’NIN ALTINDA OLMAYACAK29 Kasım 2019 - 10:07, Cuma

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Yaşam maliyeti 2 bin 578 lira. Asgari ücret teklifinde yaşam maliyetinin altında hiçbir şeyi konuşmayız” dedi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Yaşam maliyeti 2 bin 578 lira. Asgari ücret teklifinde yaşam maliyetinin altında hiçbir şeyi konuşmayız” dedi.

YAŞAM MALİYETİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile Türk-İş Genel Merkezi'nde Genel Başkan Ergün Atalay'ı ziyaret etti. Ziyaretin ardından Genel Başkan Atalay, bir basın toplantısı düzenledi. Uzun zamandır merak edilen asgari ücret teklifi ile ilgili konuşan Atalay, “Yaşam maliyeti 2 bin 578 lira. Asgari ücret teklifinde yaşam maliyetinin altında hiçbir şeyi konuşmayız” diye konuştu.

39 YIL SONRA

Bu yılki Asgari Ücret Komisyonu’nu belirlediklerini dile getiren Atalay, “Komisyonu bugün atadık. Atadığımız komisyon yarın(bugün) saat 15.00'de HAK-İŞ'e, akşam 19.00'da da İstanbul'a DİSK'e gidecek. İlk defa 39 sene sonra DİSK'in de HAK-İŞ'in de yönetimlerinin görüşü alınacak. Asgari ücretle ilgili hangi noktada duracağız, ne yapmamız gerekiyor, DİSK'in, HAK-İŞ'in görüşünü alıp bu süreci beraber götüreceğiz bu sene” dedi.

İLK TOPLANTI PAZARTESİ

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısı Pazartesi günü gerçekleştirilecek. İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirleyecek. İlk toplantının ardından komisyon, işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanacak. Son toplantı ise yine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak ve karar açıklanacak.

Bu haber toplam 449 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar