SRT Yayın Akışı - 14.08.2020
Son Dakika

YIL İÇİNDE 750 ESNAF TOPLAM 67 MİLYON TL KREDİ KULLANDI14 Aralık 2019 - 10:46, Cumartesi

Adapazarı’nda 750 esnaf yıl içinde toplamda 67 Milyon TL kredi kullandı. Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, önümüzdeki yıl hedeflerinin bin esnafa yaklaşık 100 Milyon TL kredi vermek olduğunu belirtti.

SAYI YÜKSELDİ

Adapazarı esnafı, ekonomik sıkıntıları aşmak için krediye umut bağladı. Kredi kullanan esnaf sayısında geçtiğimiz yıla oranla artış yaşandı. Geçtiğimiz yıl 619 esnaf, toplamda 52 Milyon TL kredi kullanmıştı. 2019 yılında ise son güncel rakamlara göre 750 esnaf,  toplam 67 Milyon TL kredi kullandı.

FAİZ ORANLARI

Adapazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hayri Balaban, “2019 yılı Haziran ayına kadar faizlerimiz yüzde 5’di. Daha sonra yüzde 8’e çıktı. Birkaç ay sonra ise banka faiz oranları tekrar yüzde 5’e indi. Esnafa en ucuz ve en sağlıklı krediyi, yine esnaf kefalet aracılığı ve hazine desteğiyle veriyoruz” dedi.

100 MİLYON HEDEFİ

Geri ödemelerin sorunsuz olduğunu söyleyen Balaban, esnafa teşekkür etti. Balaban, “2009 yılında göreve başladığımda her yıl daha fazla esnafımıza daha fazla kredi vermeyi hedef koymuştum. Çok şükür bu hedefimizi gerçekleştirdik. 2020 yılında bin esnafımıza yaklaşık 100 Milyon TL kredi vermeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.   Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 326 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar