SRT Yayın Akışı - 07.08.2020
Son Dakika

MUHTARLAR TÜBERKÜLOZLA İLGİLİ BİLGİLENDİRİLDİ8 Ocak 2020 - 15:01, Çarşamba

İl sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından 73. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası kapsamında AKM Konferans Salonunda mahalle muhtarları ve vatandaşlara yönelik program düzenlendi.

Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) Konferans Salonunda düzenlenen programa, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Güvey, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Aydemir, Sakarya Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Çağrı Umut, Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem ile mahalle muhtarları, Özel Şahin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileriyle vatandaşlar katıldı.

HALK SAĞLIĞI

Programın açılış konuşmasını yapan Yrd. Doç. Dr. Ali Güvey, halk arasında verem olarak bilinen tüberküloz hastalığının yüz yıllardır dünyada ciddi ölümlere yol açan ciddi bir halk sağlığı sorunu olduğunu dile getirdi. Tüberküloz hastalığı ve mücadele konularında sunumda bulunarak bilgiler veren SAÜEAH Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Aydemir, bu tip toplantılarla halkın tüberkülozla ilgili farkındalığının artırılarak, bilgi güncellemelerinin yapılmasının önemli olduğunu dile getirdi. Sakarya Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Çağrı Umut ise ilimizde tüberküloz vakalarının durumu, tanı ve tedavi ile ilgili verileri paylaştı. Sigara içmenin tüberküloza yakalanmada önemli bir etken olduğunu ifade eden Umut, risk faktörleri konusunda bilgiler verdi.

Bu haber toplam 8368 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar