SRT Yayın Akışı - 21.02.2020
Son Dakika

BABAOĞLU YENİDEN MHP’DE9 Ocak 2020 - 13:47, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret eden Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, beklendiği gibi MHP’ye döndü. Bahçeli Babaoğlu’na yakasındaki kendi MHP rozetini takarken, görevinde başarılar diledi.

BAHÇELİ’YE ZİYARET

Uzun zamandır MHP’ye döneceği konuşulan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 10 meclis üyesi ile birlikte eski partisine döndü.  Babaoğlu Ankara’ya giderek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ziyaret etti. MHP Genel Merkezinde gerçekleşen buluşmada MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar,  İl yönetimi, İlçe Başkanları, Taraklı Belediye Başkanı İbrahim Pilavcı ve Hendek Belediyesi meclis üyeleri yer aldı.  Bahçeli Babaoğlu’na kendi yakasında bulunan MHP rozetini takarken, MHP belediyeciliğinin farkını göstermesini istedi ve başarılar diledi. Babaoğlu geçiş süreciyle ilgili olarak toplantı ve görüşmeler sonrasında bir açıklama yaptı.

SIKINTILAR OLDU

Babaoğlu açıklamasında şunları dile getirdi: Bundan bir yıl önce çok zor bir karar vermek zorunda kalarak MHP ile yol ayrımına geldim.  Cumhur İttifakının adayının açıklanmasının ardından, “Sen Bizim Turgut’sun bizi bırakma” diyenlerle birlikte Hendek’in ortak adayı olarak 23 Ocak 2019 günü BBP saflarına katılarak seçimlere girdim. Çok şükür Hendek halkının teveccühü ile beklediğimiz gibi sandıktan zaferle ayrıldık. 31 Mart günü sandıktan çıkan sonuçlara göre halkımız AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakına 15, BBP’ye ise 10 meclis üyeliğini layık gördü. Halkımızın teveccühleriyle oluşan meclis dağılımında sayımızın yetersiz kalmamızın elbette bazı sıkıntıları oldu.

MECLİS DAĞILIMI

AK Parti ve MHP’den oluşan encümen, yine kritik kararların alındığı 3 ayrı komisyonda BBP’nin üyesi sayısı 1 olurken, AK Parti ve MHP’nin üye sayısının 2 olması; uyumlu bir meclis olmamıza rağmen tıkanmalara neden olmaktadır. Milletimize söz verdiğimiz projeleri ve istediğimiz adımları atmakta zaman kaybı yaşadık. Örneğin kurduğumuz heyetlerde ya da belediyemizin temsil edileceği platformlarda BBP’li meclis üyesi sayısı 1’de kalırken AK Parti 2, MHP 2 olarak temsilci çıkarmaktadır. Ya da bizim meclis üyelerimiz hiç yer alamamaktadır.

CUMHURUN GÜCÜ

Elbette hizmetin bahanesi olmaz. Her şartta milletimize daha iyi hizmet edip, daha güzel eserler kazandırmak çok çalışacağız. Hendeklinin bize olan güveni ve yaptığımız istişareler sonrasında yarım kalan bir hikâyeyi tamamlamak için MHP ile yoluma devam etme kararı aldım. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’ın daveti üzerine, Türk Dünyasının Bilge Lideri MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin tensipleriyle yuvama döndüm. Bu benim için tarihi bir gündür. Kucaklaşma heyecanıyla yeniden Milliyetçi Hareket Partisinin bir mensubu olmaktan büyük şeref ve onur duymaktayım. Bu buluşma, Hendek için yeni bir başlangıcında miladı olacaktır. Hendek meclisi artık Cumhur İttifakının tam gücüyle hızlı kararlar alacaktır. Cumhurun gücü, Hendek için belirlediğimiz, “2020 Yatırım yılı olacak” hedefine süratle erişmemizi sağlayacaktır.

BBP’YE TEŞEKKÜR

31 Mart 2019 tarihinde bir değişim yapan Hendek halkı, bu buluşmayla MHP Belediyeciliğinin neler kazandıracağını kısa zamanda fark edecektir. Yok birbirimizden farkımız dediğimiz BBP ile çizgimiz her zaman aynı doğrultuda olmuştur. BBP Genel Başkanı Sayın Mustafa Destici’ye bir kez daha teşekkür ediyorum. Biz her zaman biriz, beraberiz.  Hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadığım Cumhurun bir parçası olan BBP’ye vefayla sevgimizi devam ettireceğiz.  Tüm Hendek’in belediye başkanı olarak bana yeniden sevdamla kucaklaşma fırsatı veren Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, başta olmak kurmaylarına, il ve ilçe teşkilatlarına sonsuz şükranlarımı sunarım.  Rabbim yardımcımız olsun, Ülkücü Harekete güç versin, vatanımızı, milletimizi korusun. 

ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Büyük Birlik Partisi(BBP) İl Başkanı Cemal Can, MHP'ye geçen Babaoğlu ile ilgili sert bir açıklama yaptı.

SÖZÜNÜ TUTMADI

Başkan Can yaptığı açıklamada, “Bir Saniyesine bile; Hükmedemediğimiz bir dünya için, Bu kadar fırıldak olmaya gerek yok diye söylüyordu şehit genel başkanımız. Yine; Zor yola kolay insanlarla çıkarsanız seni de satar yolu da satar, yolcuyu da satar diyordu şehit genel başkanımız. Evet aynen dediği gibi oldu. Ne sözler vererek, ne yeminler ederek Büyük Birlik Partisi’nden aday oldu Bizim Turgut. bizlerle yürümeye başladı. Ama ettiği yeminin ve verdiği hiçbir sözün arkasında durmadı. 3 günlük dünya hayatı için fırıldak olmaya gerek yok.

BÜYÜK YANLIŞ

Hiç kimse Büyük Birlik Partisi’nden büyük değildir. Bay Turgut partimize gelmek için günlerce Ankara’ya giderek; Genel merkezimizin kapısını aşındırarak, kendisine sahip çıkmamızı istemedi mi? Yine aynı bay Turgut namus sözü vererek Büyük Birlik Partisi’nden ayrılmayacağını söylemedi mi? Belediye başkanlığını kazanması durumunda kendisinden en ufak bir istekte dahi bulunmayan Büyük Birlik Partisi’ne çok büyük bir yanlış yapmıştır. Kendisine oy veren Hendek halkına hangi yüzle bakacak?” ifadelerini kullandı. Kadir KAZIN 

Bu haber toplam 677 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar