SRT Yayın Akışı - 30.03.2020
Son Dakika

SAĞLIKTA DURUM ÇOK İYİ DEĞİL10 Ocak 2020 - 12:27, Cuma

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basınla bir araya gelen Vali Nayir, sağlıkta Sakarya’nın yaşadığı sıkıntılara değindi. Vali Nayir, “Sağlıkta durumumuz çok iyi değil” dedi.

YATAK SAYISI

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gazetecilerle bir araya geldi. Basınla buluşmasında, Sakarya ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalardan bahseden Vali Nayir, şehrin sağlık noktasında yaşadığı eksikliğe dikkat çekerek, “Maalesef hasta yatağı sayısına baktığımızda sağlıkta durumumuz çok iyi değil. 10 bin kişiye düşen yatak sayısı Türkiye ortalamasında 28 yatak olmasına rağmen bizde 19.

İŞSİZLİK AZ

Yeni binalara, yeni sağlık tesislerine ihtiyacımız var. Onların da arayışlarını sürdürmeye çalışıyoruz. 1 milyon nüfusumuz var ama 1, 2 ve 3. basamak sağlık kuruluşlarımıza 2019 yılı içerisinde 10 milyonun üzerinde başvurumuz oldu” dedi. Sakarya’nın işsizlik rakamlarına da değinen Vali Nayir, “Sakarya’da işsizlik az. İŞKUR geçen yıl 31 bin 818 kişiden 25 bin 86 kişiyi işe yerleştirmeye başardı” diye konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 8345 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar