SRT Yayın Akışı - 18.06.2018

PROJE ÖĞRENCİLER İÇİN BİR FIRSAT12 Nisan 2014 - 11:10, Cumartesi


Akyazı Anadolu Öğretmen Lisesi, Avrupa Birliği Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius Çoklu Okul Ortaklığı projesi kapsamında Polonya’nın Mszana Dolna kentine gitti.

TARİHİ GEZİ

Okul Müdürü Bülent Kaya, İngilizce Öğretmeni ve proje koordinatörü Emine Karakurt Öztürk ve öğrenciler Elanur Özdemir, İremnur Ergül, Rabia Özkan ve Talha Berk Yıldız’dan oluşan ekip bir hafta boyunca projeyle ilgili çalışmalar ve sunumlar yaptılar. Proje çalışmalarından arta kalan zamanlarında ülkenin tarihi ve turistik yerlerini gezen ekip çok eğlenceli ve verimli bir hafta geçirdiklerini bildirdiler.Türk ekibi, Polonya’da, proje ortağı olan Letonya, İspanya, Yunanistan, Finlandiya, İskoçya ve Portekiz’den gelen proje ekipleriyle bir araya geldi. Okul müdürü Bülent Kaya: “Öğrencilerimiz farklı kültürlerden gelen çocuklarla güzel bir etkileşime girdiler ve çok güzel bir hafta geçirdik” dedi.
DİL ÖĞRENMEK İÇİN FIRSAT
Proje Koordinatörü Emine Karakurt Öztürk: “Hem kültürler arası iletişim hem de yabancı dil gelişimine sağladığı katkı açısından bu proje oldukça faydalı olmaktadır” dedi. Proje ekibi öğrencilerinden İremnur Ergül:  “Gelecekte İngilizce öğretmeni olmayı hedefleyen öğrenciler olarak bu proje bizler için çok büyük bir fırsattır ve bizlere yabancı dil gelişimi açısından çok büyük katkılar sağlamaktadır” dedi.
Akyazı Anadolu Öğretmen Lisesi proje ekibi bir sonraki ziyaretini mayıs ayında Yunanistan’a gerçekleştirecek.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız