SRT Yayın Akışı - 29.03.2020
Son Dakika

KAVLAĞAN ALTI HİKAYELERİ BAŞLIYOR13 Ocak 2020 - 11:37, Pazartesi

Sakarya’da örnek bir çalışmaya imza atmanın çabası içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Acar,” Kocaali Belediyesi olarak; ilçemize değer katan, fark yaratan, hepimizin tebessüm edebildiği-saygı duyduğu güzel insanları “Şehir hafızasına kazımak, ” için

Kocaali Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından projelendirilen 

“Kavlağan Altı Hikayeleri” başlıyor.  Proje kapsamında Kocaali’nin tarihi kimliğinin ortaya çıkarılması amacı ile röportajlar yapılarak, toplanan tarihi resim ve arşiv belgeleri ile Kocaali’nin “Tarihi Kimliği” Kitap ve E-Kitap olarak yayımlanarak kurumumuzun web sitesinde vatandaşların hizmetine sunulacak.

 

TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRASIMIZA SAHİP ÇIKMAK  

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Sakarya’da örnek bir çalışmaya imza atmanın çabası içerisindeyiz. Biz Tarihi ve Kültürel mirasımıza sahip çıkmak zorundayız. Bunun için; resim, video, belge vb. materyalleri bir araya getiriyoruz.  Bir araya getirdiğimiz materyallerle Kocaali’mizin “Tarihi Kimliğini” oluşturacağız. Yapılan bu çalışmayı, Kitap ve E-Kitap olarak kurumuzun web sitesinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bizim amacımız Kocaali’de herkesin yüzünü tebessüm ettirecek bir projeye imza atmakla beraber gelecek nesiller için Kocaali’nin tarihi nedir? sorunu yanıtlamaktır. 

 

TARİHİ KİMLİK

Sözlerine devam eden Başkan Acar “Bir yandan Tarihi Kimliğimizi araştırırken, bir yandan da yıllar önce farklı sebeplerle Kocaali’mize yerleşen kıymetli büyüklerimizle “Kavlağan Altı Hikayeleri” aracılığı ile o dönemlerin Kocaali’sini kayıt altına almak ve hemşehrilerimizin seyrine sunmak istiyoruz hem de Kocaali’ye değer katan saygıdeğer büyüklerimize vefa borcumuzu ödemek ve onları gençlerimizle tanıştırmak istiyoruz.  İlk çekimlerimizin tamamlandı. Yakında Kocaalili hemşehrilerimiz, Kurumuzun sosyal medya hesaplarından ve resmî web sitesinden (www.kocaali.bel.tr) adresinden izleme imkanına sahip olacaklar.  Bu vesile projemizde emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik eder, katkı sunan- sunmak isteyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ederim” dedi Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 97 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar