SRT Yayın Akışı - 21.02.2020
Son Dakika

MEMLEKET SEVDALISI AHMET TEVFİK İLERİ14 Ocak 2020 - 13:03, Salı

Hendek İmam Hatipliler Derneği tarafından Ahmet Tevfik İleri konulu konferans düzenlendi.

Hendek Ticaret Merkezinde Yazar Sadık Yalsızuçanlar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Memleket Sevdalısı Bir Eğitimci Ahmet Tevfik İleri” konulu konferansa Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, Hendek Müftüsü Murtaza Gür, Hendek İmam Hatipliler Derneği Başkanı Muhammet İkbal Camcı, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

ÖMRÜNÜ MİLLETİNE ADAMIŞ

Hendek İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Recep Karayel tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansta Yazar Sadık Yalsızuçanlar, Hemşinli Tevfik’ten Ulaştırma, Milli Eğitim ve Bayındırlık Bakanlığına uzanan, ömrünü milletine ve devletine vakfetmiş bir insan olan Ahmet Tevfik İleri’nin hüzün dolu ve imrendirici hayat hikâyesini anlattı.

Ahmet Tevfik İleri’nin hayatı hakkında bilgiler veren Yalsızuçanlar, İleri’nin Yassıada’da geçirdiği günlerinde devamlı günlük tuttuğunu, Yassıada günlerinde devamlı mektuplar yazarak Ailesini bilgilendirdiğini belirterek İleri’nin yaşadığı zorluklar hakkında bilgiler verdi.

MEMLEKET SEVDALISI

Memleket sevdalısı bir şahsiyet olarak adlandırdığı Ahmet Tevfik İleri’nin vatanına ve milletine yaptığı hizmetler hakkında bilgiler veren Yalsızuçanlar, İleri’nin memleketine 3 önemli üniversite kazandırdığını dile getirerek, o üniversitelerde şu an yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin okuduğunu ve İleri’nin temelini attığı yerlerin hala hizmetlerine devam ettiğini belirtti. Kadir KAZIN

Bu haber toplam 79 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar