SRT Yayın Akışı - 24.02.2020
Son Dakika

YALAN SÖYLÜYORSAM BENİ MAHKEMEYE VERİN17 Ocak 2020 - 07:40, Cuma

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sakarya’ya yapılan yatırımlar hakkında ve gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u eleştirdi.

Sakarya’da güçlendirilmesi yapılmamış, riskli okullar olduğunu yineleyen Özkoç, “Yalan söylüyorsam, beni mahkemeye verin” dedi.

TANK PALET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısındaki açıklamalarını değerlendiren CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, birçok konuda eleştiride bulundu. Tank Palet ile ilgili konuşan Özkoç, “BMC’nin ortağı yüzde 49’u Katar ordusuna ait olan bir şirkettir. Canlı yayında konuşan Ethem Sancak, tek kuruş ödemeden fabrikanın kendisine verildiğini söyledi. Bu fabrika, ‘acil tank ihtiyacımız var’ diye aceleyle özelleştirildi. AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz diyor ki ‘2021’de ilk tank banttan inecek.’ Daha geçtiğimiz hafta Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tank üretimi ile ilgili bir açıklama yaptı.

18 AY SONRA

Demir dedi ki, ‘Elimizde motor kalmadığı için Altay Tankı’nda T0 başlatılamıyor. Motor yani güç pakati alternatif aramaları sürüyor. Motor olduktan sonra 18 ayı üzerine koyacağız’ Yani daha ortada motor yok. Motor olacak, üzerinden 18 ay geçecek ondan sonra tanklar teslim edilecek. Ben de soruyorum. Acil tanka ihtiyacımız var dediniz. Madem 18 ay sonra teslim edilecekti, neden ihaleyi alelacele verdiniz? Ali İhsan Yavuz, ‘2021’de tank banttan inecek diyor’ İşte Savunma Sanayi Başkanı’nın açıklaması da ortada” dedi.

OKULLAR

AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’un daha önce kendisinin Sakarya’daki okullarla ilgili yaptığı ’22 okul yıkılmak üzere’ açıklamasına verdiği cevap üzerine konuşan Özkoç, “Hasarlı okullar konusunu ben demedim. Milli Eğitim Müdürü’nün o dönemin Valisi Hüseyin Avni Coş’a verdiği rapor var. Coş da doğruladı. O dönemin Bakanı’na bu konuyu ilettim, o da doğruladı. Hatta şimdi ki Bakan Ziya Selçuk da bunu doğruladı. Yan Engin Özkoç yalan söylüyor ya Ali İhsan Yavuz. Benim elimde belgeler var, tutanaklar var. Karşı tarafta hiçbir şey yok. Ben yalan söylemiyorum. Ben yalan söylüyorsam beni mahkemeye verin. Hiç mi Allah’tan korkmuyorsunuz” şeklinde konuştu.

YAVUZ’A SORULAR

Yavuz’un AK Parti iktidarı boyunca, ‘18 yılda Sakarya’ya 25 Milyar TL yatırım yaptık’ sözlerini de değerlendiren Özkoç, “Ben kendisine soruyorum. Sakarya’da çok katlı binalarla ilgili hangi önlemleri aldınız? Deprem güvenliği konusunda ne yaptınız? İnsanlar hastane sevkleri yüzünden yollarda ölüyor. Yoğun bakımları geliştirdiniz mi? Yüzde 90’ı tamamlanan Ballıkaya Barajı’nı neden yıllardır bitirmediniz? Karasu Demiryolu’na ne oldu? Sapanca Gölü kuruyor. Sapanca Gölü için ne yapıyorsunuz? Sakaryalı çiftçi kan ağlıyor. Çiftçi için ne yapıyorsunuz? Onların hangi sorununu çözdünüz? Bunca yıl ne yaptınız da söylüyorsunuz? Ben çıkıp bunların hepsini karşılıklı tartışmaya hazırım” ifadelerini kullandı.

SAKARYASPOR

AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun, ‘Vekiller çok kırılıyor. Bu şehirde diğer milletvekilleri de var’ sözleriyle ilgili de konuşan Özkoç, “Kenan Sofuoğlu iktidar partisi milletvekilidir. İnsanlar onlardan hizmet bekliyor. Kendisinin eleştirilmesi de normaldir. Ancak Sakaryaspor konusu çok farklı boyutlara sahip. Sakaryaspor siyasetten koparılmadığı sürece başarıya ulaşması mümkün değildir. Benim daha önce bir önerim olmuştu. Millet Bahçesi’nin altı otopark olsun, oradan Sakaryaspor’a gelir sağlansın demiştim. Ancak kimseden çıt çıkmadı. Bu şekilde projeler geliştirilmezse Sakaryaspor’un geleceğini kurtaramayız” diye konuştu.    Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1212 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar