SRT Yayın Akışı - 24.02.2020
Son Dakika

THY GİBİ OLMALI21 Ocak 2020 - 10:50, Salı

MHP İl Başkanı A.Ziya Akar, son günlerde özelleştirme söylentileri ile kamuoyunun gündeminde yer alan TÜVASAŞ ile ilgili “TÜVASAŞ’ın dünyaca ün yapmış marka değerine sahip olan bir şirket olması arzusundayız” dedi.

ÖNEMLİ BİR FABRİKA

Yakın zaman önce kamuoyuna bomba gibi düşen, TÜVASAŞ’ın özelleştirileceğine yönelik iddialar şehirde büyük yankı uyandırmıştı. Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren MHP İl başkanı A.Ziya Akar TÜVASAŞ’ın şehir ve ülke için önemine dikkat çekti. Özelleştirme ile ilgili söylenenlerin henüz söylentiden öteye geçmediğini belirten Akar, “TÜVASAŞ ilimiz için önemli bir fabrika.

DÜNYACA ÜN YAPMIŞ

Nasıl kendi gemimizi veya tankımızı yapıyorsak, kendi hızlı trenimizi, hafif raylı sistemlerimizi de yapmamız gerekir. Bunu yapabilecek alt yapı Türkiye’de mevcut. Tamamen yerli ve milli bir şekilde yapılması mümkün. Bu noktada TÜVASAŞ ön plana çıkıyor. Biz TÜVASAŞ’ın adeta Türk Hava Yoları gibi, dünyaca ün yapmış marka değerine sahip olan bir şirket olması arzusundayız.

ÇOK İYİ İNCELENMELİ

Böyle olması durumunda Sakarya’ya ve Türkiye’ye çok ciddi bir katma değer katacaktır. Özelleştirilip de elden çıkartılması, çok iyi incelenmesi gereken bir konu. Şuan da öyle bir söylenti var ama ben bunun gerçekleşeceği kanaatinde değilim. Bizim bildiğimiz ise, TÜVASAŞ’ın özelleştirmesi değil de tam tersi fabrikanın daha da güçlendirilerek Türk ekonomisine ve sanayisine kazandırılacağı yönünde. İnşallah böyle olur” dedi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1491 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar