SRT Yayın Akışı - 25.10.2020
Son Dakika

CAMİMİZ VAR HOCAMIZ YOK23 Ocak 2020 - 08:27, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Geyve muhabirimiz Emekli Öğretmen Mehmet Aydoğan Halidiye mahallesi muhtarı Halil Sünnü ile görüştü. Muhtar Halil Sünnü: "Camimizde hoca yok." dedi.

 Kendisini kısaca tanıtan Muhtar Halil Sünnü” 1953 doğumluyum. İlkokul mezunuyum. Evli ve dört çocuk babasıyım. Muhtarlıkta 3.dönemim. Köyüme kalıcı eserler yapmak için muhtar oldum.  Aza arkadaşlarım Hüseyin Güven, Aykut Ünsal, Recep Ünsal ve Emin Kıran ile beraber komşulara hizmet etmeye çalışıyoruz.Halidiye adını, Osmanlı döneminde bu yöreleri fetheden Halit isimli komutandan almış. Geyve'ye 22 km. mesafededir.  40 hane ve  172 seçmenimiz var. Meyve ve sebze yetiştirerek geçimimizi sağlarız.

YAPILANLAR VE İSTEKLER

Caminin eksiklerini tamamladık. Lojman yaptık. Ama iki senedir caminin hocası yok. Kadrolu hoca verilmesini istiyoruz. Sulama göleti yapıldı, fakat su kaçırıyor. Göletin SASKİ tarafından tamir edilmesini istiyoruz. Halidiye, Soğucapınar, Osmaneli bağlantı yolu 8,5 km. Bu yolun 4,5 km'sini Bilecik yaptı. 4 km olan bizim taraf 2018 yılından beri yapılmadı. Sekiharman ile aramızdaki 2,5 km'lik yolun 1 km'si yapıldı. 1,5 km duruyor, köprüler yapıldı. Bu yolun stabilize olmasını istiyoruz. Komşu köye giderken yol 15 km uzuyor. Yol yapılırsa mesafe kısalacak. Acıdere mevkisine 2 tane gölet yapılsın diye 2015 yılında  müracaat ettik, bekliyoruz. Haberleşme sıkıntımızın giderilmesini istiyoruz. Sebze, meyve satış kooperatifi kurulmasını istiyoruz. Serada domates, biber, patlıcan gibi sebzeler yetiştiriyoruz. Fakat gölette su kaçağı olduğu için sulayamıyoruz. Göletin tamir edilmesini istiyoruz.  Düğün, mevlit cemiyeti yapabileceğimiz bina istiyoruz. İçme suyu yetersiz. 40 yıllık olan içme suyu şebekesinin değişmesini istiyoruz. Çocukların eğleneceği parkın yapılmasını ve mevcut top sahasının düzenlenmesini istiyoruz.

BELEDİYE OTOBÜSÜ İSTİYORUZ

Köyümüze belediye otobüsü istiyoruz. Eğer otobüs sabah gelip yolcuyu Geyve'ye götürür, akşam geri getirirse çok güzel bir hizmet olur. Belediye otobüsünden  Safibey, Yaylak, Demirler, Hisarlık, Sekiharman, Halidiye, Akdoğan, Ceceler, Umurbey köyleri de istifade eder. 

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ekrem Yüce, Geyve Kaymakamımız Sayın İlyas Memiş, Geyve belediye başkanımız Sayın Murat Kaya ve çalışan personellere teşekkür ederim. Yeni hizmetlerin de yapılmasını bekliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 2135 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar