SRT Yayın Akışı - 25.10.2020
Son Dakika

BAHÇELERİMİZİ SULAYAMAZSAK HALİMİZ PERİŞAN OLUR7 Şubat 2020 - 08:35, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Geyve muhabirimiz Emekli Öğretmen Mehmet Aydoğan Bayat Mahallesi Muhtarı Necmi Özcan ile görüştü.

Kısaca kendisini tanıtan Muhtar Necmi Özcan, “1958 yılında  doğdum. İlk defa muhtar seçildim. Aza arkadaşlarım Kenan Özdemir, Selçuk Öztürk, Bilal Güler ve Arif Uysal ile beraber komşulara hizmet etmek için koşuşturuyoruz” dedi.

TOPRAKLARIMIZ ÇOK VERİMLİ

 Mahalle hakkında bilgiler veren Muhtar Necmi Özcan şunları söyledi: “Bayat köyümüz, Bilecik ile komşu köydür. Geyve'ye 20 km uzaklıkta, 100 haneli ve 450 seçmeni bulunan bir yerleşim yeridir. Köyümüzde ana sınıfı ve ilkokul 4. sınıfa kadar okul var. Ortaokul öğrencileri taşımalı olarak Kozan'da, lise öğrencileri Geyve'de okuyor. Köyümüzün toprakları çok verimlidir. Muz, portakal hariç ne ekersen biter. Adapazarı, İzmit, İstanbul, Düzce, Afyon gibi şehirlere tonlarca meyve ve sebze, özellikle salçalık biber satarız.  Yazın  tarlalarımızda çalıştırmak için dışarıdan bin civarında işçi getiririz” dedi

BAYAT HALKI NE İSTİYOR

Bayat köy kahvehanesinde çay içerken, sohbete devam ettik. Muhtar Necmi Özcan, Cezmi Özcan, Seçkin Avcı ve diğer arkadaşlar şunları söyledi: “Köyümüzde düğün ve mevlit cemiyeti yapabileceğimiz bir salon istiyoruz. Mezarlığın düzenlenmesini ve çevresine duvar yapılmasını, top sahamızın ve arazi yollarımızın  düzenlenmesini istiyoruz.  Geyve'ye giden ana yolun asfaltlanmasını, özellikle sanayideki köprünün genişletilmesini istiyoruz.

20 KÖY PERİŞAN OLUR

Sulama Birliği’ne kayyum atandı. Kayyum müstahsilden sulama paralarını toplayamamış. Bunun için Mekece Barajı’ndan gelen tarla sulama suyu bu yaz verilmeyecek deniliyor. Eğer su verilmez ise sadece bizim köy halkı değil, Bayat, Kozan, Bozören, Çengel, Safibey, Umurbey, Hırka, Sarıgazi, Geyve, Eşme, Doğantepe ve Pamukova'nın köyleriyle beraber 20'den fazla köy perişan olur. Zaten mazot, benzin, gübre, tohum, fide pahalı; sattığımız ürün ucuz. Bir de kanallara su verilmez de sulayamazsak, çiftçi ne yapar?” diye sordu.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Bayat Muhtarı Necmi Özcan, “Yaptıkları hizmetlerden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ekrem Yüce, Geyve Kaymakamımız Sayın İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya ve çalışan personellere teşekkür ederim. Yeni hizmetlerin de bir an evvel yapılmasını  bekliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 2001 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar