SRT Yayın Akışı - 23.09.2020
Son Dakika

Güneş Enerjisinin Geleceği SATSO’da anlatıldı7 Şubat 2020 - 15:47, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstri Derneği (GENSED) işbirliğinde, Endüstriyel Çatılarda Güneş Enerjisi Santrali Uygulama Fırsatları Semineri gerçekleştirildi.

Seminerin açılış konuşmasını gerçekleştiren SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji kaynaklarının gelecekte insanlık için vazgeçilmez olacağını dile getirerek, “ Ülkemiz maalesef enerjide dışa bağımlı bir durumdadır. Bu durumun artık lehimize dönmesi ve enerjide dışa bağımlılığımızı azaltmak için yenilenebilir enerji kaynaklarına verilen önemi daha da artırmamız gerekmektedir. Bizler Avrupa’nın İspanya ile beraber en çok güneş alan ülkelerinden bir tanesiyiz. En az güneş alan ülkelerden olan Almanya bile yüzde 40 oranında güneş ile enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Ülkemizde ise bu oran yüzde 3 civarındadır ancak son yıllarda teşvik etme politikaları ile hızlıca bu uygulama ülkemizde de yayılmaya başladı. Gerçekleşecek bu seminer ile ilimizde de bu temiz enerji yatırımlarına ilgi ve alakanın fazla olacağını umuyoruz. Katılımları için herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.  Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 1923 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar