SRT Yayın Akışı - 21.10.2020
Son Dakika

KÖY MEYDANINA ÇEVRE DÜZENLEMESİ YAPILMALI10 Şubat 2020 - 17:16, Pazartesi

Haberin Fotoğrafları

Geyve muhabirimiz emekli Öğretmen Mehmet Aydoğan, Çengel Mahallesi Muhtarı Ruhi Özer ile görüştü. Muhtar Ruhi Özer: "Köy meydanına çevre düzenlemesi yapılmasını istiyoruz" dedi.

Kendisini kısaca tanıtan Muhtar Ruhi Özer, “1971 yılında doğdum. Evli ve üç çocuk babasıyım. Çengel'de çiftçilik yapıyorum. Muhtarlıkta birinci dönemim. Azalarım Ahmet Kuşaklı, İsmail Avcı, Ahmet Tetik ve Hasan Özdemir ile beraber mahallemize hizmet etmeye çalışıyoruz.

SEBZE MEYVE DEPOSU

Çengel, Geyve-Bayat yolu üzerindedir. Geyve'ye 7 km. uzaklıktadır. 65 hane olup 350 kişi yaşamaktadır. Mahallemizin kanalizasyonu ve içme suyu var. Bizim köyde kereviz ve ayva başta olmak üzere, narenciye hariç her şey meyve-sebze yetişir. Her gün İzmit, İstanbul ve Ankara'ya 3-5 kamyon sebze, meyve gider. Çünkü köyümüz sebze ve meyve deposudur.

ÇENGEL'İN İSTEKLERİ NELERDİR?

Geyve-Bayat yolunun genişletilip asfalt kaplanmasını istiyoruz. Arazi yollarımıza malzeme dökülmesi gerekiyor. Sulama Birliğinin, su kanallarını temizlemesini ve baharda suyu zamanında vermesini istiyoruz. Caminin çevresine düzenleme yapılmasını istiyoruz. Foseptik arıtma tesisi yapılmasını istiyoruz. Mahallemizin spor kulübü vardı. İlgisizlikten kapandı. Spor kulübümüzün açılmasını ve top sahasının düzenlenmesini istiyoruz. Üreticilerimizin mağdur olmaması için, meyve ve sebze satış birliğinin kurulmasını istiyoruz. Müstahsili koruma birliğini sağlayacağız. Mahallemizin isteklerini bildiren dilekçemi ilgili makama verdim. Bir an evvel yapılamasını istirham ediyoruz.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Şimdiye kadar muhtarlık yapmış olan Mustafa Tetik, Necip Yazık, İbrahim Uğur ve diğer ağabeylerimizden Allah razı olsun. Hemşerimiz olan Sakarya Büyükşehir Belediye başkanımız Sayın Ekrem Yüce'ye çalışmalarında başarılar dileriz. Geyve Kaymakamlığına, Geyve Belediye Başkanlığına teşekkür ederiz. İhtiyaçlarımızın bir an evvel yapılmasını  köylümüz olan Sayın Ekrem Yüce abimizden bekliyoruz.”

İSMAİL TÜRÜT'TEN ŞARKILI DESTEK

Köylümüz Ekrem Yüce, Sakarya Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olunca yakın dostu Rizeli Türkücü İsmail Türüt, bir şarkı yazdı. Baştan sona kadar Ekrem Yüce’yi ve Sakarya ilçelerini konu alan ‘Sakarya karar verdi, Ekrem Yüce geliyor’ şarkısı çok beğenildi.

EKREM YÜCE GELİYOR

Kara kara bulutlar

Şimşek gibi çakar ya,

Boşuna dememişler,

Vatan millet Sakarya

 

Geçti haftalar aylar,

Yola çıktı adaylar,

Sakarya karar verdi.

Ekrem Yüce’ye oylar.

 

Sakarya gönlümüzde,

Yerin başkadır yerin,

Ekrem Yüce geliyor,

Düşünme derin derin.

 

Akyazı’dan, Hendek’ten,

Karasu’dan Geyve’den,

Geçer miyim İzmit’e

Sapanca’yı görmeden.

 

Sakarya’nın adı var.

Fındığının tadı var.

Ekrem gibi kıymetli,

Yetişmiş evladı var.

Bu haber toplam 1978 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar