SRT Yayın Akışı - 25.10.2020
Son Dakika

TOPLU KONUT PROJESİ İLE DAHA İYİ HİZMET GELECEK11 Şubat 2020 - 10:05, Salı

Hendek Muhabirimiz Kadir Kazın Akpınar Mahalle Muhtarı Ogün Gülmez ile görüştü. Muhtar Gülmez, Toplu konut projesinin mahallesinden yapılacağını belirtti.

 Kısaca kendisini tanıtın Akpınar Mahalle Muhtarı Ogün Gülmez “27 yaşında evli ve 2.çocuk babasıyım.  2019 Yerel seçimlerinde Akpınar Mahalle Muhtarı seçildim.  Hendek”in  en genç muhtarıyım.   Akpınar Mahallesi nüfusu 5 bin 838 dir. Mahallemiz Hendek  merkeze 3. Km mesafede Mahallenin geçim kaynakları  yüzde  65 i tarım,fındık ve hayvancılıkla geçimini sağlıyor. Geri kalan  yüzde 35 kısmı ise sanayi ve ticaret yaparak hayatlarını devam ettiriyor” dedi.

MAHALLENİN SIKINTILARI

 Mahallenin sıkıntılarından da bahseden Muhtar  Gülmez,  “ En temel sorunlarımız altyapı yol, kanalizasyon  elektrik.  Merkeze yakın olmamıza rağmen en büyük sıkıntıyı bunlarda yaşıyoruz. Açılacak yollarımız var. Eğer belediye yollarımızı açarsa SASKİ Kanalizasyonu açarız diyor  Elektrik ile ilgili büyük sıkıntımız var voltaj düşük trafo lazım bu yatırımlar için 2024 beklemeniz lazım deniyor.

HER ŞEY DEVLETTEN BEKLENMEZ

Hendek Belediyesi’nden beklentilerini de açıklayan Muhtar Gülmez,  “Muhtar olarak  vatandaş bizden bir bakanmış, bir milletvekili,  bir kaymakammış gibi bizden hizmet bekliyor. Anında  olsun gibi. Biz muhtarlar neticede vatandaşın sıkıntısını rapor halinde belediyeye veya gerekli kurumlara sunarak yapılması için elimizden geleni yapıyoruz.  Tabiî ki belediye şunu istedik diye hemen yapacak hali yok gündeme alır atıyorum üç ay veya beş ay sonra yapar bende vatandaşa derim ki  3 ay veya 5 ay sonra yapılacak bende vatandaşı bilgilendiririm bir talep olduğu zaman belediye bize ne derse bizde vatandaşa aktarıyoruz. Vatandaşla en büyük sıkıntıyı biz yaşıyoruz. Belediye gelip gerekli tespitleri yapıp bir programa alırsa  bizde vatandaşa aktarırız sıkıntı yaşamayız.

PLANLI ÇALIŞMA YAPMASINI İSTİYORUZ

Belediye mahallemizin taleplerini  yerine getirirken planlı çalışma yapmasını istiyoruz. Bir sorunumuz olduğu zaman yapıp bitirmesini işin yarım kalmamasını bir işe başlandığı zaman bir başka yerden gelebilecek olan talep doğrultusunda iş yarım bırakılmaması sorunumuzun tamamen bitirilip bir dahaki talebimiz olduğu zaman tekrar sıraya koymalarını işlerin yarım bırakılmamasını istiyoruz. Mahalleler sıraya koyulursa 91 mahallenin sorunlarının daha çabuk çözüleceğine inanıyorum

TOPLU KONUT PROJESİ

Mahallemizde yapılacak olan toplu konut projesi gelmesi bizim için iyi bir proje. Ben şu göz ile bakıyorum. Mahalleme toplu konut ile daha iyi hizmet gelecektir, yollarımız yapılacaktır Açılmayan yollarımız açılacaktır. Konutların yapılmasıyla daha iyi hizmet alacağımıza inanıyorum.Mahallemizde sıkıntılı kimse kalmasın istiyorum. Muhtarın görevi Mahallede ihtiyacı olan veya engeli olan kişileri tespit edip sorunları rapor haline getirip gerekli kurumlara iletmek benim görevim.

MAHALLEMİZE KİTAP EVİ

Bunun yanında gençliği kurtarmak kötü alışkanlıklara yönelmeden  kitap okumaya ,spora yöneltmek çağımızda teknoloji bağımlılığı var akşama kadar bilgi sayar başında kalıp oyun oynuyorlar. Bende mahallemde bir kıvılcım oluşsun okumaya teşvik edelim diye mahallemde bir kitap evi oluşturdum ve teşvik etmek içinde ödül koydum. Çocukları teşvik etmek lazım. Bende bir ay içinde en çok kitap okuyup özetini çıkarana ödül koydum. Ve ilk ödülde Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır verdi Gelecek ay kısmet olursa Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu, tarafından çocuklarımıza ödül verilecek  yine hayır severlerden kitap evimize kitap bağışlayan olursa kabulümüz.

MAHALLEYE MESİRE ALANI

Mahallemize Bir mesire alanı kazandırıyoruz, Uludere Çayı’nın kenarında olan mesire alanımız mahalle halkının rahatça piknik yapacak hem düğün hem de bir birleriyle kaynaşmalarını sağlayacağız..

710 AĞAÇ DİKEREK REKOR KIRDIK

Hendek Belediyesi’ne Ait olan mesire alanımıza ‘Bir Nefes ol’ projesi kapsamında 710 adet meyve ağaç diktik ve Hendek ilçemizde en çok ağaç diken mahalle olduk.

Uludere Çayı mahallemizin ortasından geçiyor Hendek Belediyesi ıslah çalışması yapacak. Vatandaş zorluk çıkarıyor. Zaman içersinde bu sorunları açıp mahallemiz içersinde kalan derede ıslah olacaktır.

TİLKİ GEÇMEYEN KÖPRÜMÜZ VAR

Yaklaşık 9-10 yıl önce yapılan köprü yolların açılmamasından dolayı kullanılmıyor. Toplu konutların yapılmasıyla açılacak yollardan sonra köprüde kullanılmaya başlanacaktır.

NİYET İYİ OLMALI

Mahallemizdeki başı boş arazileri sahiplerini bularak temizledik yer sahipleri yerlerini muhafaza altına aldılar Kötü niyetli kişilerin bu arazileri kullanmalarını önledik. Mahallemize daha güzel bir görünüm kazandırdık.

MAHALLE MUHTARLIK BİNAMIZ YOK

Diğer bir sıkıntımız mahalle muhtarlık binamız yok. Mahalle halkımızın bir sıkıntısı olduğu zaman birleri mahalle muhtarlık binamız olsa gelip derdini anlatacak.  Şimdi  ancak bizlere telefonla ulaşıp sorunlarını çözmeye çalışıyoruz muhtarlık binası konusunda Hendek Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nden destek bekliyoruz” dedi.

Bu haber toplam 1954 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar