SRT Yayın Akışı - 23.09.2020
Son Dakika

SOKAK HAYVANLARINDA VİRAL ENFEKSİYON ARTTI!11 Şubat 2020 - 10:10, Salı

Veteriner Hekim Mustafa Yıldız, hasta kedi ve köpeklerde,görülen bu viral enfeksiyonların, Çin’de görülen Corona virüsü ile ilgili herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını söyledi.

YARDIMCI OLABİLİRİZ

Sokakta yaşadıkları için, kendi viral hastalığı aşılamasının söz konusu olmadığını belirten Yıldız, ‘Bu hayvanlar kendi aralarında bir araya geldikleri zaman taşımış oldukları viral hastalıkları birbirlerine bulaştırırlar. Bulaşma sonucu bir veteriner hekim tarafından müdahale edilmediği takdirde ölme ihtimalleri oldukça yüksektir. Soğuk kış aylarında, kar ve yağmur dolayısıyla gıdaya ulaşmanın zorlaştığı bu günlerde, gerek çevremizde barınma ortamları oluşturarak, gerekse su ve gıda ihtiyaçlarını ihtiyaç dışı evdeki gıdalardan paylaşarak onların hayatta tutunmalarına yardımcı olabiliriz.’ dedi.

KUŞLARI DA UNUTMAMALIYIZ

Çevremizde, doğaya ait kuş türlerinin de unutulmaması gerektiğini belirten Yıldız, ‘Onlarında suya ve de gıdaya çok ihtiyaçları vardır. Her tarafın karlarla kaplı olan bir ortamda, kuşların yem bulması imkânsızdır. Onlarla paylaşacağımız varsa taneli tahıllar ya da evsel ihtiyaç fazlası gıdaları paylaşmanız çevremizdeki canların hayatta kalmasına katkıda bulunacaktır. Canlara gıda yardımı yaparken rastgele çevreye atmayarak, çevrenin kötü görüntü oluşmasını da engellemiş oluruz.’ dedi.

Bu haber toplam 4426 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar