SRT Yayın Akışı - 07.08.2020
Son Dakika

TEZGAHLAR DENETLENECEK12 Şubat 2020 - 09:53, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan, Katlı Pazaryeri’nde vatandaşın yolunu işgal eden tezgahların denetleneceğini söyledi.

Önceki gün Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve Zabıta müdürünü ağırlayan Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan  Katlı Pazaryeri’nin   sıkıntılarını ve önerilerini sundu. Ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Başkan Kabacan, “Geçtiğimiz günlerde belediye meclis toplantısında gündeme gelen pazaryerindeki tezgah işgalleri şikayeti üzerine harekete geçen belediye başkanımız Mutlu Işıksu ve zabıta müdürümüz bu şikayet konusunda fikir alışverişinde bulunduk. Katlı Pazaryerimiz her geçen gün kan kaybediyor. Bizler kesinlikle bu uygulamanın  yapılmasını istiyoruz. Yani herkes ticari alanına çekilmesi gerekir. Vatandaşın rahat gezebileceği hale getirilmesi lazım. Bunlar esnafın lehine olan şeyler. Tabiî ki buradaki esnaflarımızda bunu istiyor.

SIFIR İŞGAL

Yani burası sıfır işgal olması lazım. Buraya zabıta girmeden bu iş düzelmez. Bu konuda belediye işgal uygulamasını yumuşak bir geçiş yapmak istiyor. Sayın belediye başkanımız ilk olarak esnafımızı tek tek dolaşarak kendilerine karanfil vererek, işgal konusunda uyarıda bulunacaktır. Eğer uyulmadığı taktirde cezai işlem uygulanacak. Cezai işlemle birlikte encümen veya meclis kararıyla kapatma cezası da verilebilir. Uymayan esnafımız varsa kapatılmasına kadar ceza verilmesinin tarafındayız. Burada insanın rahat yürümesi, ticaretini ve alışverişini rahat yapabilmesi sağlamaktadır.

RUHSATSIZ İŞYERİ VAR

Bunun yanı sıra pazaryerimizde mültecilerin açmış olduğu ve ruhsat alınmadan çalışan bir sürü dükkan var. Ne olduğu belli olmayan ticarethane açmış durumdalar. Bunla ilgili önümüzdeki günlerde Belediyemizin ruhsat bölümüyle bir çalışma yapılacak. Buda pazaryerimizin hem koruma hem de iş güvenliği açısından önemli bir konu.

YIKILIP YENİDEN YAPILMALI

Ayrıca Katlı Pazaryeri’nin yeniden düzenleme yapılarak yeni bir pazaryeri yapılması ile ilgili bir karar verme noktasında bir komisyon oluşturmayı çalışıyoruz. Bu komisyonda bizler ve belediye ekiplerden oluşacak. Ve buranın yıkılıp tekrar yapılması ile ilgili bir proje gerçekleştireceğiz. Tabi bu uzun bir vadeli bir çalışma” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1418 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar