SRT Yayın Akışı - 23.09.2020
Son Dakika

TOYOTA ‘YA SIFIR ATIK PLAKETİ12 Şubat 2020 - 10:15, Çarşamba

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye “Sıfır Atık Projesi” kapsamında yapmış olduğu çalışmalar ve vermiş olduğu desteklerden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından plakete layık görüldü.

Toplumun ihtiyaçlarını göz önüne alarak önemli projelere imza atan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, israfın önlenmesini ve kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlayarak çevreyle dost üretim gerçekleştirirken ayrı zamanda sosyal sorumluluk faaliyetleriyle çevre bilincinin artmasına katkı sağlıyor.

ÇEVRE BİLİNCİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Sıfır Atık Projesi” kapsamında 16 Mayıs ve 13 Haziran 2019 tarihlerinde Adapazarı Atatürk İlkokulu/Ortaokulu ve Aykut Yiğit Ortaokulu’nda tören düzenlendi. Törende çevrenin korunması ile ilgili öğrencilerin hazırladıkları yazı ve şiirler okunarak çevre bilincine dikkat çekildi. Belirlenen noktalarda atıkların kaynağında ayrıştırılması için atık toplama istasyonları oluşturuldu. Yaklaşık 2.000 öğrenciye çevre bilinçlendirme broşürü dağıtılarak atık türleri ve atıkların geri kazanımı hakkında önemli noktalara vurgu yapıldı.

Bu haber toplam 1409 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar