SRT Yayın Akışı - 23.09.2020
Son Dakika

YAŞLANIYORUZ13 Şubat 2020 - 15:32, Perşembe

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü'nün istatistik verilerine göre Sakarya'nın nüfusu Türkiye Nüfusunun yaş ortalamasından 1,3 daha fazla çıktı.

Türkiye İstatistik Kurumu ( TİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğünün açıkladığı istatistiklerde Adrese dayalı Nüfus Kayıt sisteminin kurulmasından bu yana ilimizdeki yaş ortalamasının verileri açıklandı.ADNKS kurulmasından itibaren ortanca yaş istatistikleri incelendiğinde, Sakarya ilinin 2007 yılında 29,7 olan ortanca yaşı, geçen 12 yılsonunda 4,0 yaş artmış ve 33,7 yaş olarak gerçekleşmiştir. Yani ilimiz 12 yıl içinde yaş ortalaması 4 yaş daha arttı. Ayrıca ilimizin ortanca yaşı 33,7 olup, Türkiye ortanca yaşından 1,3 yaş daha fazladır. Ortanca yaş grafiği incelendiğince, Sakarya ilinin 2007 yılındaki nüfusunun yarısı 29,7 yaşın üzerindeyken, 2019 yılında ise 33,7’ ye yükseldiği görülmektedir. Bu da Türkiye nüfusunun ve bu doğrultuda Sakarya nüfusunun her geçen yıl yaşlandığını açıkça ortaya koymaktadır. İlimizde kadın nüfusunun yaş ortalaması erkek nüfusunun yaş ortalamasına göre daha yaşlı çıktı.

Bu haber toplam 211 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar