SRT Yayın Akışı - 26.09.2020
Son Dakika

KAH-VELİ SAATLER II KARASU’DAN BAŞLADI14 Şubat 2020 - 16:20, Cuma

Haberin Fotoğrafları

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un ilimizde göreve başladığı ilk eğitim öğretim yılı başında uygulamaya koyduğu Kah-Veli Saatler Projesi ikinci yılında devam ediyor.

‘Bir Kahvenizi İçeriz’ sloganına ‘Gitmediğimiz İlçe, Ulaşmadığımız Aile Kalmayana Dek…’ sloganını ekleyen Kah-Veli Saatler ekibi bu yılın ilk toplantısını Karasu’da gerçekleştirdi.

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği programa çok sayıda veli ve öğretmen katıldı. Aile İçi İletişim, Anne Baba Tutumları, Teknoloji ve Madde Bağımlılığı, Sınav Kaygısı konularında bilgilerin verildiği toplantıda rehber öğretmenlerden oluşan ekip aile içi iletişimin konu edildiği tiyatro gösterisini başarıyla sergilediler.

ZAMANI EŞİT YAYALIM

Programın son bölümünde velilere ve öğretmenlere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ciğerparelerimiz çocuklarımızın en güzel şekilde yetişmeleriyle ilgili yapılması gerekenler konusunda önemli mesajlar verdi. Dünya üzerinde tüm canlılara eşit olarak dağıtılan tek servetin zaman olduğuna vurgu yapan Durmuş; “Öğretmen arkadaşlarımıza diyoruz ki gelin herkese eşit olarak dağıtılan bu servetimizi çocuklarımız için de harcayalım. Çocuklarımızla konuşurken bizim zamanımızda kelimesini çok sık kullanıyorsanız çocuğunuzun zamanına yetişememişsinizdir. Çocuklarımızı anlamaya çalışalım. Her kuşak kendinden sonra gelen kuşağı hep eleştirmiştir. Hazreti Ali’nin çok güzel bir sözü var. ‘Çocuklarınızı kendi yaşayacak olduğunuz döneme değil, onların yaşayacak oldukları döneme hazırlayın.’ Çocuklarımızla iyi iletişim kurmalıyız.” dedi.

 KENDİ AYAKLAR ÜZERİNDE DURSUNLAR

Çeşitli örneklerle güçlendirdiği konuşmasında çocuklarımıza düştüklerinde ayağa kalkmayı öğretmemiz gerektiğine de dikkat çeken  Durmuş, “Çocuklarınıza neyi nasıl yapacaklarını her zaman söylemekten vazgeçmeliyiz. Bırakın kendi ayakları üzerinde durmayı öğrensinler. Düşüp dizlerini yaralasınlar. Ayakları üzerine düştüğünde tekrar ayağa kalkabilmeyi öğrensinler. Çevremize bir bakalım. Başarısız olan insanlar yere düşen insanlar değildir. Yere düştüğünde kalkamayan insanlardır. Her insanın hayatında inişler çıkışlar mutlaka vardır. Mesele düşmek değil. Düştüğünüzde ayağa kalkabilmektir” dedi.  Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 346 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar