SRT Yayın Akışı - 02.04.2020
Son Dakika

KAMU BİNALARI UNUTMAYIN19 Şubat 2020 - 10:09, Çarşamba

Sakarya’da bazı kamu binalarının depreme dayanıksız olduğunu söyleyen İMO Şube Başkanı Gürpınar, SAÜ ve Valiliğin 7 yıl önce yaptığı çalışmayı hatırlatarak, “Deprem güvenliğine sahip olmayan kamu binaları da yıkılmalı” dedi.

DEPREM GÜVENLİĞİ

İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Hüsnü Gürpınar, Sakarya’da bazı kamu binalarının deprem güvenliği açısından riskli olduğunu söyledi. Gürpınar, “İlimizde 17 okul için alınan yıkım kararı çok doğru. Ancak iş sadece bununla bitmiyor. Sakarya’da kamu binaları ile ilgili de ciddi bir deprem güvenliği problemi var” dedi.

RAPORU AÇIKLAYIN

2013 yılında yapılan bir çalışmayı hatırlatan Gürpınar, “2013 yılında Sakarya Üniversitesi ile Valilik ortak bir çalışma ile şehirdeki 20 kamu binasını inceledi. 7 yıl önce yapılan bu incelemeyle ilgili neden resmi bir rapor açıklanmadı? Kamu binalarının deprem güvenliği konusunda hangi durumda oldukları konusunda kamuoyuna açıklama yapılmalı” dedi.

GEREKİRSE YIKILMALI

Şehrin her geçen gün yeni bir depreme yaklaştığını ifade eden Gürpınar, kamu binaları ile ilgili, “Sakarya’da 16 kamu binasının depreme dayanıksız olduğu biliniyor. Deprem güvenliğine sahip olmayan kamu binaları da okullar gibi gerekirse yıkılmalıdır. Bunun için vakit kaybetmeden harekete geçilmelidir” şeklinde konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 454 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar