SRT Yayın Akışı - 21.10.2020
Son Dakika

KAHVEHANE SADECE ÇAY İÇME YERİ DEĞİLDİR6 Mart 2020 - 08:54, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Geyve muhabirimiz emekli Öğretmen Mehmet Aydoğan, kahvehane kültürümüzü tanıtmaya devam ediyor.

Geyve Yıldız Kahvehanesi İşletme sahibi Abdullah Yıldız,  “Bugün kahvehane denilince şüphesiz ki hemen çay geliverir aklımıza. Kahvehane aynı zamanda okumakta  demektir” dedi.

İşletme  sahibi Abdullah Yıldız, “Geyve'nin Hırka Köyündenim. Devlet memurluğundan emekli olunca, Hırka Köyü’ne muhtar seçildim. Lokantamızın yanında kahvehane işletiyorum. Bugün kahvehane denilince şüphesiz ki hemen çay geliverir aklımıza Kahvehaneye her gün çeşitli gazete satın alıyoruz. Bunlardan biri de Adapostasıdır. Sakarya ilimizdeki olayları merak ettiğim için öncelikle Adapostası gazetesini okuyorum, sonra diğer gazeteleri. Kahvehanemizde oyun yoktur. Müşterilerimiz gazete okumak ve arkadaşlarıyla sohbet etmek için gelirler.  Kıraat aynı zamanda okumak demektir. Kahvehanelerde  yalnız boş vakit geçirilmiyor. Gazeteler ve dergiler muhafaza edilir ve ilgisi olan müşteriler kahvelerini çaylarını  yudumlarken bir yandan da merak ettiği konuları bu şekilde çeşitli materyallerden okurlar.”

DEĞİŞİK KİŞİLER TANIYORUZ

Tacettin Mert: Bu kahvehanenin ocakçısıyım. 15 yıldır bu işi yapıyorum. Millete hizmet etmekten memnunum. Kahvecilik yaparken değişik kişilerle tanışma fırsatı buluyoruz.

BULMACA ÇÖZERİM

Recep Bayıl, “ Öğrenci servisi çekerim. Her gün kahvehaneye gelir, mevcut gazetelerin köşe yazılarını  okurum. Bulmaca doldurmaya meraklıyım. Arkadaşlarla kahve sohbeti yapmak hoşuma gider.

GAZETE OKUMAK İÇİN GELİYORUM

Mehmet Göçlü: Cami hocalığından emekliyim. Arkadaşlarla buluşmak, istişare etmek, gazete okumak için kahvehaneye gelirim.

HEM ZİYARET HEM TİCARET

Nevzat Güler: Emekli memurum. Resmi olarak emlak alım satımı yapıyorum. Arsa alacak, satacak kişilerle buluşmak için kahvehaneye gelirim. Hem ziyaret, hem ticaret.

DOST SOHBETİ

İlyas Yeşilyurt, Ahmet Adlı ve diğer müşteriler de "eş dost görmek, birlikte çay içmek için kahvehaneye gelirim " dediler

Bu haber toplam 1638 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar