SRT Yayın Akışı - 21.10.2020
Son Dakika

‘KİMSE KİMSEYE KIRILMAZ’10 Mart 2020 - 10:58, Salı

Haberin Fotoğrafları

Geyve muhabirimiz emekli öğretmen Mehmet Aydoğan, yolların kesiştiği, dostların buluştuğu dörtyolda Hüseyin Gül'e ait kıraathanede.

İşletme sahibi Hüseyin Gül,” Burası Geyve'nin 19 köyünün yol kavşağıdır. Burada  belediyenin yaptığı hizmetler tartışılır. Burası  kavşak noktasında olduğu için  sorunlar daha çok  fazla oluyor.   Ama kimse kimseye kırılmaz sohbet eder çaylarını içerler” dedi.

İşletme sahibi Hüseyin Gül, “ Ben size kahvehanemizi tanıtayım

Kahvehaneler, dostların buluşma yeridir.

Kahvehaneler, sohbetin tadına doyulmadığı  yerlerdir.

Kahvehaneler, dertlerin, sevinçlerin paylaşıldığı yerlerdir.

Kahvehaneler, belediyelerin eleştirildiği yerlerdir.

Kahvehaneler hükümetlerin kurulduğu, hükümetlerin yıkıldığı yerlerdir...

"Gönül ne kahve ister, ne kahvehane,

Gönül bir dost ister, kahve bahane."

Garson Ferhat Çelik ve Mustafa Önal'ın demlediği çayları içerken sohbete başladık. 

Rüstem Gül : Kahvehanenin sahibiyim. Burada uzun yıllar kahvecilik yaptım. Şimdi oğlum Hüseyin Gül işletiyor. Burası Geyve'nin 19 köyünün yol kavşağıdır.

Muhtar Hüseyin Cam: İnciksuyu mahallesi muhtarı Hüseyin Cam şunları söyledi: Dörtyol; sanayi bölgesi, fabrikaların olduğu yer ve Pamukova'ya gidiş yoludur. Ayrıca şu 19 köyün yolu buradan geçer: Safibey, Çengel, Bozören, Kozan, Bayat, Umurbey, Ceceler, Akdoğan, Karacaören, Çine, Günhoşlar, Çukurköy, Sekiharman ve Hisarlık.  Halidiye, Yaylak, Demirler, Hacılar, Taşoluk. Gazi Paşa Ortaokulu ve Hasan Melih Can ilkokulu öğrencileri de var. Geyve Koop ve Geyve- Alifuatpaşa dolmuşçularının kalkış yeridir. Bu kadar yoğun olan kavşağa Trafik ışıklarının konmasını istiyoruz.

 YAZILAR ÇOK GÜZEL

Ali Alev: Kahveci Hüseyin benim damadımdır. Buraya dünürümle görüşmek ve çay içmek için gelirim. Ayrıca günlük gazeteleri, özellikle Adapostasını okumaya gelirim. Kahvehane yazılarınız güzel oluyor.

GÜNLÜK GAZETE OKURUM

Niyazi Gümüş Geyve Dörtyol Camisi imam hatibiyim. Bu kahvede kağıt oyunu oynanmadığı için namaz çıkışı uğrar çay içeriz. Ben Çine Köyündenim. Çine Köyüme gelen gidenlerle de burada görüşürüz. Camimiz köy yollarının kavşağında bulunmaktadır. Bunun için cami avlusuna bayanlara ait tuvalet ve abdest alma yeri yaptık.

İsmail demir Kahvehane müşterilerindenim. Eş dost ile buluşmak için gelirim. Günlük gazeteleri okurum.

Bu haber toplam 1643 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar