SRT Yayın Akışı - 21.10.2020
Son Dakika

ÇAY İÇMEK BAHANE SOHBET ŞAHANE12 Mart 2020 - 08:31, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Geyve muhabirimiz emekli Öğretmen Mehmet Aydoğan, kahvehane kültürümüzü tanıtırken, Peynirciler sokağındaki kahveci Muzaffer Yüksel’in işletmesini ziyaret etti.

OYUN YOK ÇAY VAR

 İşletme  sahibi Muzaffer Yüksel, “62 yaşındayım. Çeşitli işlerde çalıştıktan sonra, eski belediye reisi Sadık Bağcaz'ın dükkanında kahvehane işlettim. O binayı yıktılar. Ben de buraya kahvehane açtım. 38 yıldan beri esnafım. Oğlum Emre Yüksel ile beraber çevredeki esnafa çay satarız. Oyun yoktur. Süper lig maçlarını izletirim. Gün geçtikçe küçük esnafın kazancı düşüyor. İlçemizde 4 yıllık üniversite ve kalabalık işçi çalıştıran fabrika olsa daha canlılık olur. Merkez camiye bayanlar için daha düzenli bir tuvalet ve abdest alma yeri yapılmalıdır.”

CEZA BEKLERKEN ÖDÜL ALDIM

Muzaffer Yüksel, sözlerine şöyle devam etti: Bir gün Vergi Dairesi müdürü, memurları kahveye geldi.  Eyvah ceza kesecekler, diye düşündüm. Müdür " Vergini düzenli ödediğin için seni tebrik ederiz." dedi. Bana Teşekkür belgesi ve çiçek verdiler. Devlete olan vergi borcunun zamanında ödenmesinden yanayım. Bu hatıramı unutamam” dedi.

GAZETE OKURUM

Şaban Tetik: Geyve'ye bağlı Aydınlar Köyü Muhtarıyım. Spor dallarında güreş ve avcılığı severim. Arkadaşlarla görüşmek, günlük gazeteleri okumak için kahvehaneye gelirim.

Kahvehane müşterilerinden Erdal Önal, Ersin Akkavuk, Bahadır Nalça ve Aytekin Bayıl da çay içmek bahane sohbet şahane düşüncesiyle kahvehaneye geldiklerini söylediler.

Bu haber toplam 1662 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar