SRT Yayın Akışı - 21.10.2020
Son Dakika

‘İBADET İÇİN CAMİYE SOHBET İÇİN KAHVEYE GİDERİZ’18 Mart 2020 - 02:23, Çarşamba

Haberin Fotoğrafları

Gazetemiz muhabiri emekli öğretmen Mehmet Aydoğan, Geyve Devlet Hastanesi’nin karşısındaki Güneş Kahvehanesi’nin "Bulmaca ekibi" ile buluştu.

Bulmaca ekibi, “İbadet etmek için camiye, sohbet etmek için  kahvehaneye giderek vakit geçiriyoruz” dedi.

 

 

 

Güneş Kahvehanesi işletme  sahibi Bahattin güneş 37 yaşındayım. 13 yıldan beri kahvecilik yapıyorum. Bina kendimizin olduğu için kahvehaneyi daha önce babam çalıştırıyordu. Şimdi Metin Ünal abi çayları demliyor, ben müşterilere dağıtıyorum. Çağatay Bilgin; bisikletine taktığı süslerle, radyosu ile yüksek sesle çaldığı müzikle kahvemizin ve mahallemizin gülüdür. Adapostası gazetesine aboneyim. Her gün okurum.

BULMACA EKİBİ

Kahvehanenin bulmaca ekibi hakkında emekli öğretmen Fuat Er şunları söyledi: Ben, emekli din görevlisi Şeref Aş, emekli öğretmen Selim Özdemir, esnaflardan Hamdi Kuru ve Bahtiyar Dağ ile beraber, bulmaca ekibiyiz. Her gün ikindi namazından çıkınca ekip buraya geliriz. Gazetelerin bulmacalarını doldururuz. Bu geleneğimiz yılardan beri devam etmektedir. Ayrıca 20 kişilik arkadaş grubuyla yaylaları gezeriz. İbadet etmek için camiye, sohbet etmek için  kahvehaneye giderek vakit geçiriyoruz.

BU MAHALLE DEVAMLI GÖÇ ALIR

AHMET ÇELİK: Geyve Hastepe Camisi İmam Hatibiyim. İlk görev yerim Van idi. Daha sonra Çengel Köyüne geldim. Bu mahalle devamlı göç alır. Hastaneye gelen giden oluyor. Ayrıca KYK (Kredi Yurtlar Kurumu Öğrenci yurdu) da burada olduğu için cemaat kalabalıktır. Akşam namazı hariç, diğer vakitlerde namaz sonu cemaate vaaz ederim.  Cenabı Allah, Koranaviris hastalığından tüm ülkemizi ve tüm insanları korusun.

Kahvehanenin müdavimlerinden Muhsin Taştekin, Adnan Eşsiz, İlhami Ortaç, Yunus Çakır, Mustafa Öztürk, Nuri  Gür,  Tacettin Tepe, Raif Yıldız, Mehmet Ali Tümen, Mustafa Özçınar, Burhan Mutlu "Kahvehanede oyun olmadığı için namaz çıkışı  buraya gelir; çayları yudumlarken, güncel konular üzerinde konuşuruz. Arıcılık, meyve, sebze yetiştirmek konularında istişare ederiz" dediler.

Bu haber toplam 1771 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar