SRT Yayın Akışı - 26.09.2020
Son Dakika

EKONOMİK PAKET EKSİK KALDI25 Mart 2020 - 16:14, Çarşamba

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Korona virüsle mücadele için dün Meclis’te yasalaşan tedbirlerin yetersiz kaldığını belirterek, ekonomik ve sosyal yönden koruyacak düzenlemelere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Sağlık boyutuyla da sürecin şeffaf yürütülmediğini belirten Özkoç, “Tüm dünya, tam zamanlı süreci takip ederken, biz gün sonu Sağlık Bakanı’nın açıklamasını, sosyal medya paylaşımını bekliyoruz. Salgınla mücadele böyle yürütülmez. Dünya böyle yürütmüyor. Derhal test sayısı derhal artırılmalı, şeffaflık sağlanmalı ve vaka analiz haritası yayımlanmalı” dedi.

Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, dün Meclis’te yasalaşan torba yasadaki ekonomik tedbirleri değerlendirdi, CHP’nin önerdiği ancak pakette yer bulmayan düzenlemelerle ilgili bilgi verdi. Özkoç,  Biz, Genel Başkanımızın önceki gün açıkladığı, ekonomik ve sosyal önlemleri içeren 13 maddenin uygulamasına dönük 22 ayrı önergeyi dün Meclis’e sunduk. Ne yazık ki, Toplumun büyük bölümünün koronavirüsle mücadele sürecini en az hasarla atlatmasını sağlayabilecek önerilerimiz kabul görmedi.

 TEST SAYISI ÇOĞALTILMALI

Engin Özkoç, korona virüs salgınında temel tehdidin taşıyıcılar olduğunu belirterek, bu noktada, sosyal teması azaltmanın, test ve şeffaf bilgilendirme sağlamanın, mücadelede en önemli ayağı oluşturduğunu vurguladı. Özkoç , ‘Biz, ilk günden bu yana test sayısının çoğaltılmasını ve 81 ilde yapılabilir olmasını söyledik. Hala aynı şeyi söylemeye devam ediyoruz. 15 gün geçti, Dün itibariyle Sağlık Bakanı’nın 81 milyonluk Türkiye için açıkladığı test sayısı 27 bin 969. Bu rakam, Güney Kore’nin tek bir günde yaptığı test sayısıdır. Derhal sayıyı artırmalı ve süreci şeffaflaştırmalıyız.” Duygu ALAZ

Bu haber toplam 424 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar