SRT Yayın Akışı - 02.04.2020
Son Dakika

KİTAPSIZ KÜTÜPHANE DİNLEYİCİLERİNİ BEKLİYOR27 Mart 2020 - 11:17, Cuma

Sosyal medya üzerinden canlı yayınlamaya başlayan Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi bu hafta eğitimci Ömer Bektaş’ı ağırladı.

Sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan Kitapsız Kütüphane programında dinleyicilere seslenen Ömer Bektaş: “Kitapsız Kütüphane mi olur? Diye bir soru akla gelebilir. İlk duyduğumda bende çok şaşırdım lakin muhtevayı anlayınca aklıma yattı. İroniler çağında yaşıyoruz. Kelimelerini kaybetmiş bir dünyada anlam arayışı içerisinde olmak çok daha zor. Birbirimizle konuşuyoruz lakin birbirimizi anlamıyoruz. Gözleri kapalı bir kişinin fili tarif etmesi gibi herkes terekesinde olanla idare ediyor. Oysa birbirimizi dinlemeye ve anlamaya ne çok ihtiyacımız var.”

HER HAFTA BİR KİTAP BİR KİŞİ BİR KAVRAM

Kitapsız Kütüphanede her hafta bir kitap tanıtacağız. Tanıttığımız kitap çerçevesinde bir kişi ve bir kavramı mütalaa edeceğiz. Kaybettiklerimizi bir az olsun hatırlayıp, kültür dünyamızda yer alan hazineleri biraz olsun aktarabilirsek ne mutlu bize.  Mesut ÇAYIR

Bu haber toplam 361 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal Medya



Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar