SRT Yayın Akışı - 30.05.2020
Son Dakika

BARO DUYARSIZ KALMADI30 Mart 2020 - 14:58, Pazartesi

Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, Koronavirüs’ten dolayı Sakarya Adliyesi ve Valilik yemekhanelerinin kapanması ile birlikte yardıma ihtiyacı olan sokak hayvanlarını unutmadı.

Yardım kampanyasına katılan ve destekleyen başta Baro Başkanı Abdurrahim Burak olmak üzere tüm meslektaşlarına teşekkür eden Komisyon Başkanı Av. Zekiye Güneş Kılcı, bu zor günlerde sokak hayvanlarını yalnız bırakmayacaklarını kaydetti.  Kılcı, “Adliye ve valilikte nöbet uygulamasına geçilmesi ve paketle yemek verilmeye başlanmasının ardından köpekler aç kalmıştı. Bizler de hayvanlarımızı unutmayarak, mama yardımında bulunduk. Daha fazla minik dostumuza yardımda bulunmak için de meslektaşlarımızdan destek istedik. Sağ olsunlar, duyarsız kalmadılar ve kısa sürede gelen yardımlarla mamalarımızı temin ettik. Birçok hayvan artık aç kalmayacak. Dostlarımızı unutmamalıyız, bu zor günlerde yanlarında olmalıyız” dedi.

MÜCADELE VERECEĞİZ

Başkan Abdurrahim Burak, “Tüm dünyayı ve ülkemizi de saran Koronavirüs salgını nedeniyle sokaklar sessiz kalmış, lokantalar, restoranlar ve gıda malzemesi temin eden firmalar dükkânlarını kapatmıştır. Sakarya Adliyesi ve çevresinde sokaklarda yaşayan ve bu lokantaların, restoranların yemekleriyle beslenen hayvanlarımız aç kalarak, salgından çok ciddi şekilde etkilenmiştir. Bu sebeple Sakarya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanımız Av. Zekiye Güneş Kılcı’yla birlikte sokakta yaşayan ve şu an açlıkla mücadele eden hayvanlarımızı düşünerek bir yardım kampanyası başlattık. Kısa sürede de meslektaşlarımızın desteğiyle mamalarımız elimize ulaştı. Mamaları adliye çevresinde ve tespit ettiğimiz yerlerde dağıtarak bizimle birlikte yaşayan yakın dostlarımızın aç kalmaması için bir mücadele vereceğiz. Bu minvalde özellikle bu kampanyayı düşünen ve başlatan komisyon başkanımız Av. Zekiye Güneş Kılcı’ya çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1248 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar