SRT Yayın Akışı - 31.05.2020
Son Dakika

ÇOCUKLAR TAŞ MI YESİN?30 Mart 2020 - 16:30, Pazartesi

Koronavirüs gündemi ile basın toplantısı düzenleyen İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, iktidara sert sözlerle yüklendi.

Dikbayır, “Vatandaşlarımıza kendi olağanüstü halinizi edin demek, başınızın çaresine bakın demektir. Tamam vatandaşlarımız evde kalsın. Evde kalsın da çocuklar taş mı yesin?” diye sordu.

BASIN TOPLANTISI

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, koronavirüs gündemi ile düzenlediği basın toplantısında iktidara yüklendi. Partisinin il teşkilat binasında açıklama yapan Dikbayır, iktidarı sert sözlerle göndermede bulunarak, “Vatandaşlarımıza kendi olağanüstü halinizi edin demek, başınızın çaresine bakın demektir. Milletimizi bankaların, patronların inisiyatifine bırakamazsınız. Tamam vatandaşlarımız evde kalsın. Evde kalsın da çocuklar taş mı yesin?  Altı milyon Suriyeli'ye 10 yıl baktınız. Kimine göre 40 milyar, kimine göre 50 milyar dolar harcadınız. Öz milletinize 3 ay bakamayacak mısınız? 18 yıllık iktidarınızın öyküsü ve özeti bu mudur?  Göçmenlere 40 milyar dolar, yani 250 milyon lira harcamakla caka satan bir iktidarın, milletine ayıracağı para sadece 100 milyar lira mıdır?

TAKSİK TAKSİT ÖNLEM

Ekonomik sıkıntılara değinen Dikbayır, “Patrona teşvik, millete kolonya dağıtan bu paketi de, bu paketin mucitlerini de, bu millet unutmaz. Vatandaşın cep telefonlarına mesajlar geliyor. Elektrik borcunuzu internetten ödeyebilirsiniz diye. Doğalgaz ve su faturalarınızı online ödeyebilirsiniz diye. Oysa devletini el üstünde tutan milletimiz, cep telefonlarına; "Elektrik, doğalgaz ve su faturalarınız Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından ödenmiştir" diye mesaj bekliyor” dedi. Tedbirler konusunda tam karantina çağrısında bulunan Dikbayır şöyle konuştu: Millet çağrı yapıyor, muhalefet partileri öneriyor, Sivil toplum kuruluşları yol gösteriyor, ve iktidar küçük adımları bu tavsiyeler üzerine atıyor. Yani taksit taksit önlem alıyor.

TAM KARANTİNA

Devleti yönetenlere aklı yine, tüm kurumlarıyla bu büyük millet veriyor. Vakit kaybedilmeden tam karantinaya geçilmeli. Devleti yönetenler, sayın Meral Akşener'in, bundan iki ay önce, "Sahra hastanelerinin yeri belli mi? Onları kurun, salgından etkilenenleri normal hastanelerden uzak tutun. Bulaşmayı yavaşlatın" önerisine kırılacağınıza, gereğini yapsaydınız, bugün tablo farklı olurdu. Bu çerçevede, önemli ve acil bir çağrı daha yapıyor ve diyoruz ki; İktidar ülke genelinde acilen tam karantina uygulamasına geçmelidir. Bu virüsle, mücadelede  bilim insanlarının açık ve net çağrısıdır. Bu çağrıya kulak verin ve Türkiye'yi bir an önce tam karantinaya alın. Aksi halde yaşayacağımız felaketin vebali iki cihanda da üzerinizde olacaktır.

ÇİFTÇİYE DESTEK

Şimdi, tarım ve sanayi kenti Sakarya'dan sesleniyorum; Çok acil bir sorunla daha karşı karşıyayız. Malumunuz, destek paketin de adı hiç anılmayan çiftçilerimiz için kritik günler. Bu dönemde ekilmesi gereken tohumlar, fideler var. Market rafları şu an dolu görünebilir. Ancak çiftçimize omuz verilmezse, 2 ay sonra o rafları da, manav tezgahlarını da maalesef boş göreceğiz. O raflar doluysa çiftçimiz sayesinde dolu.. Ve çiftçilerimiz bu aralar tarlaya inemezse, önümüzdeki dönemin ürünlerini bulmak hayal olacak. İthal ürünle meseleyi çözerim havası, yalan bir havadır. Bakın, buğday ihtiyacımızın büyük bölümünü ithal ettiğimiz Rusya, kendi derdine düştü ve buğday veremem diyor. Dünyanın tahıl ambarı Anadolu'yu, buğdayın yüzde 80'ini ithal etmek zorunda bırakan tarım politikalarınızın ceremesini çekeceğiz. Buğday demek ekmek demektir. Tehlikenin farkında mısınız? Bir an önce adım atın. Çitfçimize omuz verin. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1461 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar