SRT Yayın Akışı - 30.05.2020
Son Dakika

LİSE ÖĞRENCİLERİNE AKADEMİK DESTEK2 Nisan 2020 - 12:01, Perşembe

Okullarımızda koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından, Millî Eğitim Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarla Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden başlatılan uzaktan eğitim uygulaması kapsamında İlimizdeki Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri ve Anadolu Liselerine “akademik destek” sağlanarak eğitime devam edilmektedir.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya Çevrim İçi çalışmaları kapsamında anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerimizdeki tüm öğrencilerimize uzaktan eğitim çalışmalarının çok yönlü olarak devam ettiğini belirterek, ilimiz genelindeki tüm liselerimizde eğitim gören öğrencilerimize akademik desteğin de verildiğini ifade etti. Durmuş; “Eğitim öğretim faaliyetlerinin vazgeçilmez ögesi olan öğretmenlerimiz; iyi niyetle, gayretle ve fedakârlıkla çalışmalarını sürdürmektedirler. Gerek EBA gerekse farklı iletişim kanalları vasıtasıyla öğrencileriyle canlı sınıf ortamları oluşturarak; onlara ders materyalleri, etkinlik çalışmaları ve ödevler göndererek eğitim ve öğretim çalışmalarını imkânlar ölçüsünde devam ettirmektedirler. Birlik beraberlik ruhu içinde olmaya her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde kendilerini manen daha güçlü hissetmeleri ve akademik açıdan birikimlerini zenginleştirmeleri için her zamanki gibi öğrencileriyle birlikte yol almaktadırlar. Bu çalışmalarda emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu haber toplam 637 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar