SRT Yayın Akışı - 30.05.2020
Son Dakika

KAMPANYAYA DESTEK3 Nisan 2020 - 14:44, Cuma

Hak-iş İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir yaptığı açıklamada, Hizmet-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu kararı ile Genel Başkan, Yönetim Kurulu, Şube Başkanları ve Çalışanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başlattığı “BİZ BİZE YETERİZ” kampanyasına 1’er maaş bağışta bulunma kararı alarak kampanyaya tam destek olduklarını söyledi. Gökdemir yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti:

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Devletimizin, hükümetimizin salgını önleme konusunda toplumun tüm kesimleri için aldığı ve alacağı tedbirleri hayati önemde görüyoruz. Koronavirüs’ün dünyada ortaya çıktığı ilk andan itibaren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetimiz, başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk olmak üzere bütün bakanlarımıza ve yetkililerimize süreci izleyip aldıkları hızlı önlemler ve başarılı çalışmalarından dolayı içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

TÜM EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Bu zor zamanlarda emeğini milletimizden esirgemeyen tüm emekçi kardeşlerimize canı gönülden teşekkür ederim. Elbette her iş yerinde bu hastalığa yakalanma riski var,  belediye çalışanlarımızın, sağlık sektörünün her kademesindeki emekçilerimizin, markette kasiyerlerin, fırında çalışanların, fabrikalarda üretimde çalışan ve ismini sayamadığımız tüm emekçilerimizin bu süreçte, bu riske rağmen, gösterdiği özveri ve fedakârlık gerçekten takdire şayandır. Bu nedenle tüm emekçi kardeşlerimizin emeklerine teşekkür eder ve emeklerine minnettar olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim.

BİR AYLIK MAAŞ

Covid-19 ile mücadelede en büyük etkenlerden birinin üretim ve endüstrinin durmaması ve ekonomik olarak güçlü olunmasının önemine vurgu yapmak isterim. Vatandaşlarımızın virüse yakalanmaması için evlerinden çıkmadığını şu zor günlerde ekonomik olarak güçlü olmak ve kimsenin mağdur olmaması çok büyük bir önem arz etmektedir.  Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek ya da düşünmek sadece devletin değil STK’ların da en önemli sosyal görevidir. Bu nedenle Hizmet-iş Sendikası Sakarya Şubesi olarak, Şube Başkanı, Yönetim Kurulu ve çalışanlarımız bir aylık maaş tutarlarını Biz Bize Yeteriz Kampanyasına bağışlamıştır” dedi. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 217 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar