SRT Yayın Akışı - 29.05.2020
Son Dakika

SAKARYA "MİNECRAFT EĞİTİM CHALLENGE 2020" İÇİN HAZIRLANIYOR18 Mayıs 2020 - 15:42, Pazartesi

Sakarya'da öğretmen ve öğrencilerimiz Minecraft Eğitim Challenge 2020’de yer almaya ve “Minecraft ile Daha İyi Bir Dünya Tasarlama”ya hazırlanıyor.

Dijital Dönüşüme Liderlik Projesi kapsamında Microsoft Türkiye İDE Danışmanlık tarafından verilen eğitimlere katılan ilimiz bilişim öğretmenleri ve öğrencileri 29 Mayıs 2020 Cuma gününe kadar projelerin teslim edilebileceği Minecraft Eğitim Challenge’da ilimizi temsil etmek için çalışmalara başladı.İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, müdürlüğe bağlı Becerikli Kaşifler Tasarım Beceri Atölyesi ve Mucit Akademisi koordinasyonu ile yürütülen çalışmalarda Minecraft: Eğitim Sürümü’nün uzaktan eğitime destek sağlamasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin motive olmalarını ve okulla ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam etmesi için ilham verici olmasının amaçlandığını belirtti. Durmuş oyun tabanlı ve kodlamaya dayalı yeni nesil öğrenim aracı Minecraft: Eğitim Sürümü’nü kullanacak öğrencilerin erişebilirlik, sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık temaları gibi gerçek dünya problemlerine yenilikçi çözümler geliştirebileceklerini ifade etti.

İLHAM VERİCİ ÇÖZÜMLER

Her yıl tüm dünyada gerçekleştirilen Minecraft challenge’ları öğrencilere bir görev vererek onları ilham verici çözümler tasarlamaya davet ettiğini kaydeden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; "Bu görevler, yeni nesil bir araba inşası, okulunuzun sürdürülebilir bir versiyonu, yaşadığınız şehir için yeni bir park tasarımı, enerji tasarruflu bir ev tasarımı ya da tarihten bir sahnenin ya da yerel bir kent simgesinin yeniden oluşturulmasını içerebiliyor.

Aynı zamanda, öğrencilerin sosyal izolasyon durumuna rağmen, Minecraft: Eğitim Sürümü ile öğrenimlerine etkin ve eğlenceli bir şekilde devam etmesine imkân sağlıyor. Geleceğin Dilinde Geleceğimizin Tasarlanacağı Minecraft Eğitim Challenge'a ilimizi temsilen katılacak olan öğrencilerimize ve danışman öğretmenlerimize başarılar diliyorum" dedi. DUYGU Alaz

Bu haber toplam 405 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar