SRT Yayın Akışı - 29.05.2020
Son Dakika

LGS ÖNCESİ TOPLANTI22 Mayıs 2020 - 16:15, Cuma

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel Hamzaoğlu koordinesinde, Ölçme Değerlendirme Merkezi organizesinde, ilimiz genelindeki tüm ortaokul müdürlerinin katılımıyla Zoom platformu üzerinden toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş toplantının ana gündem maddesi olan 20 Haziran’da yapılacak LGS sınavıyla ilgili okullarımızda gerekli hazırlıkların eksiksiz yapılmasını ve sınavda uygulanacak kurallarla ilgili öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin bilgilendirilmesini istedi.Okul binasına girişte maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesinin önemine dikkat çeken Durmuş, salgın hastalık sürecindeki uzaktan eğitim başarımızın, ilimiz genelinde 19 bin 250 öğrencimizin 257 ortaokul binasında katılacağı LGS’de de devam ettirilmesinin gerekliliği üzerinde durdu. LGS ve YKS ye hazırlanan 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimiz için her hafta online deneme sınavı yapıldığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilerimizin sınavlarına en güzel şekilde hazırlanmaları noktasında öğrenci koçluk sistemi, rehberlik hizmetleri ve her türlü desteğin sınav günlerine kadar devam edeceğini ifade etti. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 469 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar