SRT Yayın Akışı - 02.07.2020
Son Dakika

 

UZUNÇARŞI ÖNEMLİ BİR KÜLTÜRÜ BARINDIRIYOR5 Haziran 2020 - 15:55, Cuma

Tarihi Uzunçarşıyı gezen Vali Ahmet Hamdi Nayir, çarşının önemli bir kültürü barındırdığını söylerken, kontrollü sosyal hayatta maske ve sosyal mesafeye önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Tarihi Uzunçarşı esnafını ziyaret ederek hayırlı kazançlar dileğinde bulundu. İlk olarak Uzunçarşının en eski esnaflarından Manifaturacı Özcan Toplan’ın işyerine uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, kendisiyle düne ve bugüne dair bir süre sohbet etti. Vali Nayir'in ağırlamaktan büyük onur duyduklarını ifade ederek çarşı esnafı adına kendilerine müteşekkir olduklarını belirten 83 yaşındaki Özcan Toplan, 10 yaşından bu yana tarihi bir öneme sahip olan Uzunçarşıda bulunduğunu söyledi. Toplan, ticaret prensiplerinin öncelikli görüldüğü en güzel, en gözde ticaret yerlerinden biri olan Uzunçarşı’nın manifaturacılığın kalbi konumunda olduğunu belirterek günümüz ve geçmiş arasında hem önemli benzerlikler hem de büyük farklılıklar olduğuna değindi.

 

ÖNEMLİ BİR KÜLTÜR

İlimizde göreve ilk başladığı aylarda valiliğin de katkılarıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen Tarihi Uzunçarşı’nın açılış programına katıldığını ifade eden Vali Nayir, içerisinde hem meslek erbapları hem de tarihi yapıları ve önemli bir kültürü barındıran böylesi güzide ticaret alanının bulunmasının ilimize büyük bir değer kattığını belirtti. Daha sonra yine hem Uzunçarşı içerisindeki hem de Çark Caddesi üzerindeki esnaflara uğrayarak hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulunup maske hediye eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, devletin her zaman esnafların yanında olmaya devam edeceğini belirtti.

 

MESAFE VE MASKEYE ÖZEN

Kontrollü sosyal hayat olarak nitelendirilen bu yeni dönemde maske, sosyal mesafe ve hijyene artık daha fazla özen gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Vali Nayir, esnaflarımızın tüm tedbirlerini alarak yeni döneme göre işyerleri içerisinde çeşitli düzenlemeler yaptıklarını gördüklerini, bu konuda tüm vatandaşların alışverişlerinde daha duyarlı davranacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi. Saim İŞÇİ

 

Bu haber toplam 505 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar