SRT Yayın Akışı - 02.07.2020
Son Dakika

 

ATALAY: MECLİSE GELİRSE GREVE ÇIKARIZ26 Haziran 2020 - 19:04, Cuma

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, çalışanın kıdem tazminatıyla ilgili yapılacak düzenlemenin meclise gelmesi halinde grev kararı alacaklarını söyledi

Türk-İş Başkanlar Kurulu 24'üncü dönem dördüncü toplantısı konfederasyonun genel merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda ana gündem maddesi kıdem tazminatıydı. Türk-İş'ten yapılan açıklamada Tamamlayıcı Emeklilik Sigortası ile işçilerin kıdem tazminatı haklarının ellerinden alınmak istendiği belirtilerek, “Kıdem tazminatı işçinin ailesiyle birlikte geleceğinin güvencesidir. Türk-İş Başkanlar Kurulu, her yıl farklı adlar ve değişikliklerle gündeme getirilen ve kıdem tazminatında mevcut düzenlemeye göre hak kaybına neden olacak girişimlerin artık sona ermesi gerektiğini ifade etmektedir.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Kıdem tazminatı, Türkiye işçi sınıfının ve Türk-İş’in kırmızı çizgisidir. İş ve gelecek güvencesidir. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kıdem tazminatı hakkından hiçbir şekilde vazgeçilemez. Kıdem tazminatının fona devredilmesi, süresinin azaltılması gibi bu hakkın tasfiyesine ya da zayıflatılmasına yönelik her türlü girişim karşısında işçinin haklı tepkisi ve talepleri kararlılıkla savunulacaktır. Türk-İş Başkanlar Kurulu, bugün çalışanlar ve gelecekte çalışacak olanlar için kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasından yanadır. Kıdem tazminatının özüne yönelik hiçbir düzenlemeye katılım ve onay verilmeyecektir. Konfederasyonumuzun 21, 22 ve 23’üncü Olağan Genel Kurullarında “kıdem tazminatı” ile ilgili olarak oybirliğiyle alınan kararın gereği yerine getirilecektir” denildi. Atalay toplantının ardından, “Meclis'e geldiği gün Türk-İş yönetimi grev kararı almak zorunda" açıklamasında bulundu.

Bu haber toplam 284 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

 

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar