SRT Yayın Akışı - 27.01.2021
Son Dakika

SAKARYA ÜRETİM VE CAZİBE MERKEZİ OLACAK1 Temmuz 2020 - 13:05, Çarşamba

İlimizi tanımak adına ilçelerde temaslarda bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kaynarca’yı ziyaret ederek vatandaşların talep ve görüşlerini dinledi.

Kaldırım, Sakarya’nın dünyanın önemli üretim ve cazibe merkezlerinden birisi olacağına inandığını, hedeflerinin Kaynarca Mobilya İhtisas OSB’deki üretim faaliyetleri çıtasını yükseltip ilimizi ülkemizin en nitelikli Mobilya üretim merkezi haline getirmek olduğunu ve yatırımların hız kazanması için da gerekli her adımın atılacağını söyledi.

Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli ve Belediye Başkanı Murat Kefli tarafından karşılanan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Müezzinler Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve görüşlerini dinlerken bütün devlet çalışanlarının görevinin halkımıza hizmet etmek olduğunu ifade etti.

MOBİLYA İHTİSAS OSB’Yİ GEZDİ

Vatandaşların çay ikramını geri çevirmeyen Vali Kaldırım, daha sonra Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesine geçerek burada Ekşioğlu Mobilya Tasarım ve Çalışkan Mobilya Dekorasyon fabrikalarında incelemelerde bulundu. Her iki fabrikanın üretim sahasını gezerek yetkililerden bilgiler alan ve bir süre işçilerle birlikte üretim faaliyetine katılan Vali Çetin Oktay Kaldırım, OSB sahasındaki incelemelerinde yeni yatırım talepleri hakkında da istişarelerde bulundu. 

ESNAFLARLA BİR ARAYA GELDİ

Buradaki temaslarının ardından Kaynarca ilçe merkezine geçerek esnafları dolaşan ve onlara hayırlı kazançlar dileğinde bulunan Vali Kaldırım, vatandaşlarla da selamlaşıp sohbet ettikten sonra aynı binada hizmet veren Kaynarca Orman İşletme Şefliği ile Beşköprü Orman İşletme Şefliğini ziyaret etti. Burada Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat tarafından karşılanan Vali  Kaldırım, teşkilatın çalışmaları hakkında bilgiler alıp tüm personele görevlerinde başarılar diledi.

TURİZM DEĞERLERİ MEVCUT

Turizme kazandırılması için yoğun çaba sarf edilen Karaboğaz Sahilindeki çalışmaları yerinde inceleyen Vali Kaldırım, son olarak Türkiye’nin en büyük su basar ormanı vasfına sahip Acarlar Longozu’nu gezdi.

Gezi sırasında Vali Çetin Oktay Kaldırım’a eşlik eden Kaymakam Karatekeli ve Belediye Başkanı Kefli, ilçenin genel durumu ve turizm potansiyelinin yanı sıra Kaynarca ile Karasu’yu  birleştiren ve 2 bin 300 civarında bitki türü ile 250’ye yakın kuş türüne ev sahipliği yapmakta olan Acarlar Longozu’ndaki faaliyetler hakkında bilgi verdiler.

SAKARYA CENNETTEN BİR KÖŞE GİBİ

 Sakarya’nın  her köşesi gibi Kaynarca’nın da  misafirperver ve asil insanların yaşadığı muhteşem bir yer olduğunu ifade eden Vali  Kaldırım, Sakarya’nın dünyanın önemli üretim ve cazibe merkezlerinden birisi olacağına inandığını, hedeflerinin Kaynarca Mobilya İhtisas OSB’deki üretim faaliyetleri çıtasını yükseltip ilimizi ülkemizin en nitelikli mobilya üretim merkezi haline getirmek olduğunu ve yatırımların hız kazanması için da gerekli her adımın atılacağını söyledi. İlimizin her köşesinin doğa harikası değerlerle dolu olduğuna değinen Vali Kaldırım, Batı Karadeniz’in cennet köşelerinden olan Kaynarca ilçesinin tanıtımı için tüm paydaşların yoğun bir çaba harcadığını, açık bir tabiat parkını andıran ilçenin özellikle sahil bölgelerinin turizme kazandırılması adına yapılan tüm çalışmalar desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1189 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar