SRT Yayın Akışı - 08.08.2020
Son Dakika

‘LOBİLER HAREKETE GEÇTİ’26 Temmuz 2020 - 17:46, Pazar

Kocaali Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şerif Sarı, Kocaali’de kurulmak istenildiği iddia edilen Kimya İhtisas OSB ile ilgili açıklamada bulundu.

GÜNDEME TAŞIYORLAR

Yazılı bir açıklamada bulunan Sarı, “Sakarya valisi Sn. Çetin Oktay Kaldırım ismi bilgi çarpıtma (dezenformasyon) aracı yapılarak, Kocaali ilçesinde yapılmak istenen kimya teknolojileri ihtisas organize sanayi lobileri, bölge halkını ikna etmek için tekrar harekete geçtiler. Bir önceki valimiz Sn. Ahmet Hamdi Nayir dey, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve SATSO Yönetim Kurulu Başkanı’nın Kocaali ilçemizde kurulmak istenen Kimya İhtisas Organize sanayi bölgesine karşı oluşları ve kesin bir dille reddettikleri konu, yeni valimiz Sn. Çetin Oktay Kaldırım’ın ilimizde göreve başlaması nedeniyle yeniden gündeme getirilmek istendiği görülmektedir. 

AHLAKİ SORUMLULUK

Kocaali ilçemizde ‘kimya ihtisas organize bölgesi’ kurulmasına başta insanoğlunun sağlık ve tarım olmak üzere, temel gerek-simlerini yok edeceği için, asgari ahlak değerleri çerçevesinde değerlendirerek müsaade edilmemelidir. İlçede, tarım ve turizm başta olmak üzere rapor ve yönetmenliklerle nerelere kurulacağı açıkça belirtilen Kimya OSB’lerinin Sakarya’nın hiçbir bölgesine kurulmaması gerekmektedir. Ahlaki sorumluluğumuz gereği, bu konuda gerekli hassasiyeti Sakarya kamuoyu olarak her platformda gösterilmesi, gelecek nesillerimiz ve sağlıklı bir hayat için hayati önemdedir” dedi.

Bu haber toplam 326 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar