SRT Yayın Akışı - 08.08.2020
Son Dakika

ERBAŞ İÇİN SUÇ DUYURUSU30 Temmuz 2020 - 12:19, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında, Atatürk'e hakaret, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten suç duyurusunda bulundu.

AYASOFYA’NIN AÇILIŞI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş, “ Lozan Barış Antlaşması’nın yıl dönümünün kutlanmasına yasak getirilmesi, ADD genel merkezinin Anıtkabir'e alınmak istemeyişinin ardından Ayasofya açılışının Lozan'ın yıldönümü olan 24 Temmuz'a getirilmesi ve Ayasofya açılışında Atatürk'e yapılan hakaret ülkemizdeki şeriatçı zihniyete cesaret vermiştir. ADD genel merkez ve şubelerine, Lozan için kutlama yapılması "pandemi" sebep gösterilerek yasaklanırken, aynı gün İstanbul'da mollalar yürümüş, Ayasofya'da ise binlerce insan bir araya getirilmiştir.

İSTİFANI VER!

Albayrak gurubuna ait olan "gerçek yaşam" dergisinde ise hilafet çağrısı yapılmıştır. ADD olarak oluşturulan tabloyu görüyor ve uyarıyoruz; Türkiye Cumhuriyeti laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kurulmuştur ve kurucu ebedi önderi gazi Mustafa Kemal Atatürktür. Bu değerlerle oynayanlar, bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne zarar verir. Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şubesi olarak, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında, Atatürk'e hakaret, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten suç duyurusunda bulunduk. Ali Erbaş haddini bil, istifanı ver” dedi.

Bu haber toplam 69 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar